Bendradarbiaujant su specialiosiomis tarnybomis ir socialiniais partneriais – mokymai būsimiesiems paramedikams

2024 04 19

Balandžio 17 d. Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centro paramedikų profesijos mokytojai Erikas Henrikas Žilinskas ir Artiomas Žigeu organizavo didžiulį renginį, bendradarbiaujant su specialiosiomis tarnybomis ir socialiniais partneriais, siekiant tobulinti būsimųjų paramedikų įgūdžius transportuojant pacientus ir teikiant jiems būtinąją pagalbą.  

Klaipėdos baseine paskaitą apie struktūrų bendradarbiavimą skaitė vyr. Pajūrio gelbėtojas Šarūnas Šimkus. Praktinės dalies baseine metu buvo mokomasi transportuoti įvairių būklių pacientus kartu su gelbėtojais. Daug adrenalino ir veiksmo buvo masinės nelaimės mokymų metu, kurie vyko Antrojo pasaulinio karo „Memel-Nord“ aplinkoje Giruliuose. Jų metu akcentuotas tinkamas pacientų transportavimas iš masinės nelaimės vietos bei efektyvus skirtingų struktūrų ir mokymų medikų darbas kartu.

Renginys vyko bendradarbiaujant su Klaipėdos baseinu, Pajūrio gelbėtojais, Greitosios medicinos pagalbos tarnybos Klaipėdos filialu, Lietuvos kariuomenės (toliau-LK) Krašto apsaugos savanorių pajėgomis, LDK Butigeidžio dragūnų batalionu, Lietuvos Raudonuoju kryžiumi, LK Lietuvos didžiojo etmono Jono Karolio Chodkevičiaus pėstininkų brigada „Žemaitija“. Žiniomis dalinosi ir Karaliaus Mindaugo PMC mokytojai Martynas Brokas, Karolis Klimavičius, Tautvydas Bielevičius ir Agnė Židonė.

Anot mokytojo ir renginio organizatoriaus E. Žilinsko, būsimiesiems paramedikams dalyvavimas šiame renginyje ir mokymuose dovanojo neįkainojamą patirtį, kuri pravers jų darbe ateityje. „Kai prie renginio prisijungia tiek daug socialinių partnerių, kurie suinteresuoti mokytis ir tobulėti kartu, visada lydi sėkmė. Tikiu, kad visi dalyvavę įgavo daugiau patirties ir pasitikėjimo savimi teikiant būtinąją pagalbą saugioje arba dalinai saugioje aplinkoje, bendradarbiaujant su specialiosiomis tarnybomis“ – džiaugiasi E. Žilinskas.

Karaliaus Mindaugo PMC paramedikų sektoriaus vadovė Rūta Matulevičienė sako, kad paramediko profesija nuolat reikalauja praktinių įgūdžių tobulinimo ir atnaujinimo, tad tokie renginiai ypač svarbus tiek mokiniams, tiek mokytojams.

Primename, kad Karaliaus Mindaugo PMC – paramedikų rengimo lyderis Lietuvoje. Moderni praktinio mokymo bazė aprūpinta pačia naujausia įranga – reanimacijos manekenais, kardiomonitoriais, kardiografais, pradinio gaivinimo manekenais, automatiniais išoriniais defibriliatoriais. Vieninteliai Lietuvoje pramedikų rengimui naudojame net 2 mokomuosius greitosios pagalbos automobilius. Žinias perduoda mokytojai profesionalai – praktikai, kurie kasdien gelbėja gyvybes ir dirba iš pašaukimo.

Dalintis su draugais: