Augintinių šeimininkams: ar šuo gali parnešti Covid-19 virusą?

Karantino metu veterinarijos specialistai dažnai sulaukia klausimų, kaip elgtis su savo augintiniais, kuriuos vedame pasivaikščioti į lauką. Karaliaus Mindaugo PMC Gyvūnų priežiūros skyriaus profesijos mokytojas, veterinarijos specialistas Giedrius Survila atsako į kelis populiariausius klausimus.

Ar šuo gali parnešti iš lauko Covid-19 virusą?

Jeigu žiūrėtume į gyvūną kaip į daiktą – tuomet taip. Ant kailio, pėdučių jis tą virusą gali atsinešti. Jeigu užsikrėtęs COVID – 19 virusu žmogus liečia, čiaudi arba kosti ant šuns, virusai laikinai ant gyvūno lieka. Tuomet kyla klausimas, kaip apsisaugoti. Daugelis žmonių norėtų imti ir tomis pačiomis dezinfekcinėmis priemonėmis, kurias patys naudoja, išpurkšti visą augintinį. Tikrai taip nereiktų elgtis. Norėdami sunaikinti virusą, galime sukelti labai daug bėdų augintiniui. Šunų uoslė ir pėdutės yra labai jautrios visoms cheminėms priemonėms. Kiekvieną kartą grįžus iš lauko užtenka pėdutes nuplauti po tekančiu vandeniu, galima naudoti gyvūnams skirtas higienines servetėles. Žmonėms taip pat negalima pamiršti laikytis rekomenduojamų higienos taisyklių – po kontakto su gyvūnu plauti rankas, jomis neliesti veido. Taip pat reiktų venkti kontaktų su svetimais šunimis, jų neliesti. Paglosčius nepažįstamą šunį rekomenduojama dezinfekuoti rankas, nusiplauti jas muilu ir šiltu vandeniu. 

Nuo ko labiausiai reiktų saugotis šunis pavasarį?

Šiuo metu visi labai susikoncentravę į Covid 19, tačiau erkės – jau labai grėsmingai aktyvėja. Būtina pasirūpinti savo augintinių apsauga nuo šitų voragyvių. Juk jos pavojingos tiek augintiniui, tiek ir žmogui. Dažnai būna, jog nuo šuns erkės įsisiurbia ir į žmogaus kūną.

Primename, jog ypač pavojingas ir labiausiai Lietuvoje paplitęs erkių pernešamas susirgimas šunims yra babeziozė, po to Laimo liga, kuria serga ne tik šunys, bet ir žmonės. Taip pat šunys serga ir  erkiniu encefalitu. Tiesa, erkė gali užkrėsti šunį tik tuo atveju, jeigu ji pati yra užkrėsta. Kviečiame pasirūpinti savo augintinių saugumu! 

Dalintis su draugais: