Apie kirpėjo profesiją su daugkartiniu Europos ir Pasaulio čempionu Robertu Sakalausku (video)

2022 07 21

Kirpėjo profesiją Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centre pasirinkę žmonės žino, jog čia dėsto savo srities profesionalai, užtikrinamas modernus praktinis mokymas, suteikiamos galimybės dalyvauti čempionatuose ir konkursuose. Būtent Karaliaus Mindaugo PMC ruošiami kirpėjai kasmet iškovoja aukščiausias vietas Kirpėjų ir grožio specialistų asociacijos organizuotuose Lietuvos čempionatuose ir po mokslų į darbo rinką įsilieja jau turėdami profesinį pripažinimą bei profesionalią praktinę patirtį.

Anot kirpimo meistrų, ši profesija – paklausi ir praktiška, leidžianti dirbti individualiai, realizuoti kūrybinius gebėjimus bei nuolat suktis grožio paslaugų sferoje. Geri kirpėjai darbo turi visada – juk kirpėjo paslaugų reikia tiek moterims, tiek vyrams, tiek vaikams. Tai, kad ši profesija gali dovanoti ne tik mėgstamą darbą, bet ir puikias perspektyvas pasakoja Karaliaus Mindaugo PMC profesijos mokytojas, kirpimo meistras ROBERTAS SAKALAUSKAS. Daugkartinis Europos ir Pasaulio čempionas, OMC atestuotas teisėjas ir treneris bei „Roberto grožio studija“ vadovas sako, jog kirpėjo profesija – be ribų ir puikiai tinkanti ambicingiems bei kūrybingiems žmonėms. Savo profesine patirtimi meistras dalinasi su būsimaisiais kirpėjais Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centre – suteikia praktinių ir teorinių žinių, ruošia mokinius čempionatams ir konkursams.

Svarbiausia – ambicijos, motyvacija ir tvirti pagrindai

Prieš 27 metus kirpėjo profesiją įgijęs R. Sakalauskas pasakoja, jog dabartinis profesinis mokymas su savo praktinio mokymo bazėmis yra kaip diena ir naktis lyginant su tuo vaizdu, kuris buvo prieš 20 metų. „Būsimieji kirpėjai dabar mokosi moderniose praktinio mokymo bazėse su puikia ir profesionalia įranga. Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centro Grožio paslaugų centras yra ta bazė, kur mokiniai dirba su realiais klientais ir labai iš arti pajaučia profesiją iš vidaus. Sudarytos visos sąlygos mokytis lanksčiai, įdomiai, moderniai, tad mokiniams tereikia norėti bendradarbiauti su mokytojais ir įsisavinti visą suteikiamą informaciją“, – sako R. Sakalauskas.

Tai, kad šiai profesijai reikalingos ambicijos ir nuolatinis tobulėjimas meistras demonstruoja savo pavyzdžiu bei skatina mokinius kuo anksčiau pažinti konkursines aikšteles, kuriose jie gali ugdyti profesionalumą, gebėjimą dirbti greitai, tiksliai ir šiuolaikiškai. Lietuvos čempionate „KAUNAS BEAUTY 2022“ Roberto Sakalausko ruoštos mokinės Neringa Aršėnienė iškovojo I VIETĄ dieninės šukuosenos rungtyje, o Gintarė Variakojytė-Kutrienė – I VIETĄ „Gala Style“ rungtyje.

 

Kirpėjo rankų robotai nepakeis 

Anot pašnekovo, grožio paslaugų sektorius gali jaustis saugiau kalbant apie robotizaciją ir kai kurių darbo sričių ateitį. Pasak R. Sakalausko, kirpėjo specialybės, kuriai būtinas kūrybiškumas, bendravimas su žmogumi, įsiklausymas ir tikslus bei kruopštus rankų darbas robotai greitai dar tikrai nepakeis. Tiesa, meistras džiaugiasi skaitmeninių technologijų įtaka mokymo proceso organizavime, kas ypatingai padeda lanksčiai ir patogiai pateikti teorinę mokymo medžiagą bei sudaro palankias sąlygas mokiniams mokytis patogiai ir įdomiai.

Visada madingas – gražus klasikinis kirpimas

„Manęs dažnai mokiniai klausia, kaip klientui atsakyti, o kas dabar madinga, kokie kirpimai ar dažymai. Visada atsakau, jog niekada neapsiriksite klientui atsakę, jog visada madingas yra profesionaliai atliktas klasikinis kirpimas. Čia galioja tas pats principas, kaip ir su rūbais, kuomet moteris niekada nepasiriks pasirinkusi juodą klasikinę suknelę“, – sako R. Sakalauskas ir priduria, kad būtent tiek klasinius, tiek modernius kirpimus bei jų junginius ir yra mokomi atlikt būsimieji kirpėjai Karaliaus Mindaugo PMC.

Apie kirpėjo profesiją su Robertu Sakalausku – video reportaže. Kviečiame visus, kurie trokšta įgyti šią grožį kuriančią profesiją – mokytis! Pagrindinis priėmimo etapas vyksta iki rugpjūčio 5 dienos. Prašymai mokytis pildomi: https://profesinis.lamabpo.lt/.

Dalintis su draugais: