Augalų atiduotuvėse dovanoti dekoratyvinio apželdinimo programos mokinių užauginti daigai

2024 05 31

Gegužės 30 d. Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centre besimokantys dekoratyvinio apželdinimo darbuotojo programos mokiniai su mokytojais organizavo jau tradicija tampantį renginį „Augalų atiduotuvės“. Bendruomenės nariai buvo kviečiami susirinkti prie šiltnamio ir išsirinkti labiausiai patinkančius augalų daigus, kuriuos dovanojo  juos užauginę mokiniai.

Profesionali dekoratyvinio apželdinimo mokytojų komanda teikė patarimus, kaip tinkamai prižiūrėti augalus, kokius sodinimo metodus taikyti bei kokias kompozicijas kurti savo sode ar namuose.

Anot profesijos mokytojos Živilės Večerskienės, dekoratyvinio apželdinimo sritis – tai ne tik darbas su augalais, bet ir galimybė kurti estetiškai patrauklias, harmoningas erdves. Pasirinkus šią specialybę įgyjamos žinios apie įvairiausius augalus, jų rūšis, priežiūrą, kraštovaizdžio dizainą bei modernias apželdinimo technologijas. Tai puiki karjeros galimybė tiems, kurie nori prisidėti prie žaliųjų erdvių kūrimo ir puoselėjimo,“ – sako Ž. Večerskienė.

Tam, kad būsimieji specialistai įgytų tvirtus profesinius pagrindus vykdomas intensyvus bendradarbiavimas su socialiniais partneriais. Tęsiasi ilgametė draugystė su Vytauto Didžiojo universiteto Botanikos sodu, kur šventiniais laikotarpiais kuriami ir atnaujinami floristiniai paveikslai, puošiamas arkinis tiltelis, atliekami įvairūs augalų priežiūros darbai. A. Virbickienės ūkyje „Sodo Rožė“, kuris specializuojasi rožių, chrizantemų, raganių, našlaičių, tulpių ir kitų gėlių bei dekoratyvinių augalų dauginimu ir auginimu, mokiniai taip pat gauna platų praktinių žinių spektrą.

Daugiau apie profesiją: https://www.kaupa.lt/mokymu-programos/dekoratyvinio-apzeldinimo-darbuotojas

Dalintis su draugais: