Turininga praktinė patirtis Vokietijoje

Kovo 11-24 d. Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centro Smulkaus verslo organizavimo skyriaus mokiniai Tomas Milkeraitis ir Paulius Bulovas, siekiantys įgyti garso ir vaizdo technikos operatoriaus specialybę, viešėjo Vokietijoje, kur atliko praktiką ir tobulino profesinius įgūdžius. Ši patirtis dėka Centre vykdomo Erasmus+ projekto „Profesinių, didaktinių ir socialinių gebėjimų tobulinimas remiantis europiniais profesinio mokymo reikalavimais“ (Nr. 2017-1-LT01-KA102-0351145).

Lydimi profesijos mokytojo Modesto Mastavičiaus, mokiniai dirbo Leipcigo miesto teatre, lankėsi šio miesto universiteto radijo stotyje ir moderniose garso įrašų studijose. Anot M. Mastavičiaus, savo žiniomis ir profesiniais įgūdžiais mokiniai maloniai nustebino vietinius specialistus.

Praktikos metu mokiniams teko atlikti įvaizdinimo ir įgarsinimo darbus, kurti garso takelius ir specialiuosius efektus įvairiems pasirodymams bei spektakliams, atlikti turimos technikos patikrą ir profilaktinį remontą.

„Mokiniai įgavo puikių specialistų reputaciją, todėl iš vietinių darbuotojų, dirbančių pramogų srityje, susilaukė pasiūlymų apsilankyti ir kitose lokacijose: klubuose, šokių ir įrašų studijose, kad įvertintų turimą techniką, pademonstruotų savo gebėjimus, pasidalintų savo patarimais ir patirtimi,“ – pasakoja profesijos mokytojas M. Mastavičius.

Mokiniai grįžo patenkinti įgyta patirtimi, gyvenimo sąlygomis, aplinka ir žmonėmis su kuriais teko dirbti Leipcige. Projekto dėka pavyko užmegzti glaudžius ryšius su vietos technikais. Su jais mokiniai planuoja tęsti profesinį bendradarbiavimą ir ateityje.

Mokiniai projekto dėka gali padidinti savo konkurencingumą darbo rinkoje Lietuvoje ir kitose ES šalyse, tobulinti profesines užsienio kalbos žinias, susipažinti su ES šalių paslaugų teikimo specifika, klientų poreikiais. Projekto dėka profesinį meistriškumą ir kompetencijas tobulins ne tik garso ir vaizdo operatoriaus, bet ir sodininko – daržininko, floristikos, žirgininkystės verslo darbuotojo, higieninės kosmetikos kosmetiko mokymo programose besimokantys mokiniai ir jų profesijos mokytojai.

Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centro informacija

Dalintis su draugais: