Ramunės Grigaliūnienės verslas gimė iš meilės gyvūnams

Sėkmingai šunų kirpyklai „Daisy“ vadovaujanti Ramunė Grigaliūnienė teigia, kad verslas plečiasi, užsakymų daugėja, o tai džiugina ir įkvepia tobulėti. Kartu su kolegėmis šunelius kerpanti moteris teigia, kad išmokti gyvūnų kirpimo įkvėpė savanorystė beglobių gyvūnų organizacijose ir netikėtai atrasta Gyvūnų prižiūrėtojo profesinio mokymo programa Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centre.

Įgytos teorinės bei praktinės žinios profesinio mokymo centre suteikė pasitikėjimo ir įkvėpė drąsos įsilieti į verslo pasaulį. „Profesiniame centre buvo suteikti verslo pagrindai, tad žinojome nuo ko pradėti. Jau antraisiais mokslo metais, kai buvo dėstomas šunų kirpimo modulis ir vyko praktika, kartu su kolege pajutome, kad tai mums tinka ir labai patinka. Nusprendėme, kad reikia pabandyti imtis verslo“, – pasakoja Ramunė.

Šunelius pradėjusios kirpti dviese, šiuo metu kirpykloje sukasi jau trise. Beje, viena iš Ramunės kolegių, Simona Abromavičienė, taip pat yra Gyvūnų prižiūrėtojo profesinio mokymo programos absolventė. Visos kirpykloje dirbančios šunų kirpėjos džiaugiasi tiek darbų rezultatais, tiek išaugusiu paslaugų poreikiu. Pasirodo, norint užrašyti savo augintinį grožio procedūrai, gali tekti palaukti net porą savaičių. 

Anot Ramunės, gyvūnų kirpimas yra amatas, kuris reikalauja nuolatinio tobulėjimo. „Kaip ir žmonių kirpimai keičiasi, taip ir šunelių – kasmet naujos tendencijos. Tobulėja įranga, kosmetinės priemonės, tad stengiamės žengti koja kojon su naujovėmis. Siekiame savo klientui pasiūlyti vis kažką naujo,“ – pasakoja Ramunė. Iš kirpyklos šunelius jų šeimininkai pasiima atsinaujinusiomis šukuosenomis ir linksmai nusiteikusius. Kirpėjos deda daug pastangų, kad šuneliai nebijotų kirpykloje atliekamų grožio procedūrų: maudymo, džiovinimo, kirpimo, trimingavimo, nagų kirpimo, ausų valymo, kailio sukimo į papilotes, pynimo.

Anot pašnekovės, labiausiai šiame darbe motyvuoja pats darbo procesas, meilė gyvūnams, kuri ir skatina dirbti vardan jų grožio ir sveikatos. „Norint dirbti šį darbą reikia daug kantrybės ir meilės gyvūnui. Kiekvienas šunelis yra skirtingas, reikia su juo susidraugauti, o tam labai praverčia gyvūnų psichologijos žinios. Smagiausia, kai po higienos ir grožio procedūrų, džiaugiasi pats augintinis, nes kailiukas švarus, nagučiai nukarpyti, ausytės švarios ir jis nejaučia  jokio diskomforto“ – teigia kirpyklos vadovė.

Gyvūno kailio priežiūra – labai svarbus ir daug laiko reikalaujantis procesas. Norint užtikrinti sveiką augintinio kailio būklę bei higieną Ramunė pataria dažniau paimti į rankas šukas, šuniuką pradėti šukuoti  nuo pat mažens, skirti laiko elementariai higienai: „Nagučius kirpti būtina, nes besiremdami jie sukelia skausmą“, – perspėja Ramunė ir kviečia pasirūpinti savo augintinių grožiu bei sveikata.

Dalintis su draugais: