Projektas „Eirene“ – kovai prieš patyčias

Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centras š.m. kovo mėn. minėjo sąmoningumo didinimo mėnesį „Be patyčių“: vyko įvairios veiklos, mokiniai dalyvavo diskusijose, siūlė priemones kovojant su patyčiomis. Dar šiais metais Karaliaus Mindaugo PMC mokytojai ir mokiniai turės galimybę išbandyti naujas priemones kovoje prieš patyčias, kurios bus sukurtos vykdomo projekto metu.

Nuo 2018 m. rugsėjo mėn. Karaliaus Mindaugo PMC pradėjo įgyvendinti tarptautinį projektą “EIRENE: using community learning paths to tackle bullying”, kartu su dar 7 partneriais iš Graikijos, Italijos, Jungtinės Karalystės, Portugalijos ir Lenkijos. Projektas buvo inicijuotas, siekiant spręsti problemas, pristatytas Europos kovos prieš patyčias tinklo konferencijose 2014, 2015 ir 2017 metais. Konferencijose buvo pažymima, kad yra stebimi padidėję patyčių ir kibernetinio persekiojimo reiškiniai visuomenėje, todėl pagrindinis projekto tikslas ir yra didinti gebėjimus reaguoti į patyčių reiškinį mokyklos aplinkoje.

„Šis projektas yra ypač aktualus Lietuvos kontekste, kadangi mūsų visuomenėje yra daug nerimo, negalime pasigirti puikia dvasine sveikata ir, kaip bebūtų apmaudu, geriausiai tai įrodo mūsų šalies savižudybių statistika, kuri išlieka viena didžiausia pasaulyje jau eilę metų. Projektas EIRENE siūlo priemones, kaip geriau suvokti savo elgesio nuostatas ir kaip jas koreguoti, tad neabejotinai projektas prisidės prie efektyvesnio kovos prieš patyčias sprendimo,“ – teigia projekto vadovė Gintarė Lisauskaitė. Projekto metu bus sukurtas veiksmingas metodas, kaip dirbti su patyčių reiškiniu visuomenėje. Išbandyti metodą galimybę turės Karaliaus Mindaugo PMC mokytojai ir mokiniai.

Š.m. kovo 25-26 d. Graikijoje buvo suorganizuotas antrasis projektas “EIRENE: using community learning paths to tackle bullying” projekto partnerių susitikimas, kuriame dalyvavo Karaliaus Mindaugo PMC   atstovai – Andriejus Muntianas ir Gintarė Lisauskaitė. Susitikimo metu buvo pristatytas vis dar plėtojama metodas, kaip dirbti su patyčių reiškiniu visuomenėje. Kitas projekto partnerių susitikimas vyks Kaune š.m. liepos 18-19 d.

Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centro informacija

Dalintis su draugais: