Paramedikas Darius Karpavičius apie profesiją ir kylančius iššūkius

Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centro paramediko mokymo programos absolventas Darius Karpavičius teigia, kad dveji metai sudėtingų profesijos mokslų leido jam galutinai įsitikinti, jog paramediko profesija yra jo pašaukimas. Tiesa, įtakos turėjo ir ankstesnė Dariaus profesinė patirtis Lietuvos krašto apsaugos sistemoje, kurioje dirbo net 12 metų.

„Su žmonių gelbėjimu per tuos 12 metų teko susidurti ne kartą, kadangi mano profesija – profesionalus karys. Tiek dirbant instruktoriumi, kariu, tiek dalyvaujant kovinėse misijose supranti, kaip svarbu mokėti suteikti pirmąją pagalbą. Tad apsisprendimas pasirinkti paramediko profesiją nebuvo spontaniškas, o įkvėptas ankstesnės darbinės patirties,“ – teigia Darius, kuris šiuo metu yra atsargos karys ir dirba paramediku Kauno rajono greitosios medicinos pagalbos stotyje.

Anot Dariaus, tik praktiškai atsidūrus sudėtingiausiose stresinėse situacijose ir išbandžius save, supranti, kiek daug ištvermės ir žinių reikalauja ši profesija, kokia didžiulė atsakomybė krenta ant paramediko pečių. „Klysta tie, kurie mano, kad profesinėje mokykloje yra lengviau ar paprasčiau. Šiai profesijai tai negalioja. Tai praktinė profesija, kurią baigia tik tie, kurie iš tiesų iniciatyvūs ir geba praktiškai demonstruoti savo gebėjimus, juk gelbėjamos žmonių gyvybės,“ – teigia Darius.

Praktines žinias ir įgūdžius būsimiesiems paramedikams perduoda savo srities profesionalai – ilgamečiai paramedikai praktikai. „Tai yra svarbiausia, nes gauni žinias iš žmonių, kurie tiesiogiai patys dirba tą darbą kiekvieną dieną. Jie pateikia pačias įvairiausias situacijas, supažindina su naujausiais pasikeitimais ir reikalavimais skubios būtinosios medicinos pagalbos srityje,“ – pasakoja Darius, kasdien gelbstintis žmonių gyvybes.

Daugiau paramediko Dariaus minčių apie paramediko profesiją – video reportaže.

Dalintis su draugais: