„Tailandietiško masažo mokykla“ vadovas Deivis Petrušis – masažo meistras iš pašaukimo
Atrasti tikrąjį savo pašaukimą ir dirbti svajonių darbą – daugelio mūsų siekiamybė. Kartais tenka metų metus ieškoti, bandyti, keisti, kad suprastum, kokia veikla teikia didžiausią pasitenkinimą. Būna ir taip, kad profesinius pasirinkimus pakoreguoja net pats likimas. Taip nutiko ir Deiviui Petrušiui, kuris profesiją iš pašaukimo atrado susidūrus su likimo iššūkiais asmeniniame gyvenime.
Iš statybų verslo – į masažo pasaulį
Kardinalūs pokyčiai Deivio Petrušio profesiniame kelyje prasidėjo išgyvenus nelaimingą atsitikimą šeimoje. Viena iš jo dukrų, būdama vos 10 metų, žiemą patyrė sunkią nugaros traumą, kuri mergaitę vertė kentėti alinančius skausmus. „Du metus ieškojome, kas jai galėtų padėti. Medikų nusprendis, kad operaciją reikia atidėti kol mergaitė suaugs, neleido nusiraminti. Mums, kaip tėvams, buvo be galo sunku matyti nuskausminamųjų pagalba gyvenantį vaiką. Nusprendėme išbandyti viską ir mūsų pokyčiai prasidėjo viešint Tailande,“ – pasakoja D. Petrušis.
Atostogų metu poilsiaujant lietuvių pamėgtoje turistinėje šalyje tėvai mergaitę nuvedė į tailandietišką masažą. Jau po pirmojo apsilankymo labai pagerėjo, o tėvai liko apstulbę rezultatu. „Mano dukros akys spindėjo ir man tai labai suspaudė širdį. Nusprendžiau padaryti viską, kad išmokčiau šio masažo ir padėčiau savo dukrai,“ – taip apsisprendimą mokytis pristato masažo meistras. Tai, kad šis masažas tikrai efektyvus ir padeda skausmų kamuojamiems žmonėms įrodo faktas, kad šiuo metu 22 metų dukra Gabrielė laukiasi vaikelio ir gyvena be jokių skausmų. Beje, pati labai domisi Tailando kultūra ir tradicijomis.
Tiesa, tam, kad galėtum Tailande mokytis masažo paslapčių reikia nemažų investicijų. D. Petrušio apsisprendimas buvo toks tvirtas, kad jis nusprendė parduoti iki tol sėkmingai veikusią statybų paslaugų įmonę, kuriai vadovavo, ir investuoti į mokslus Tailande. „Jei prieš 10 metų kas nors būtų pasakęs, kad tapsiu masažuotoju, būčiau tik pasijuokęs, tačiau gyvenimas taip viską sudėlioja, kad niekada negali žinoti, kas tau likimo paruošta,“ – pasakoja masažuotojas.
Didžiulis žinių bagažas
Šiuo metu D. Petrušis jau naudojasi sukaupto didžiulio žinių bagažo privalumais ir vadovauja savo „Tailandietiško masažo mokyklai“. Masažo meistras mokslus baigė TTC SPA SCHOOL mokykloje šiaurės Tailande, pietuose esančioje garsiojoje medicininio gydomojo masažo mokykloje Phenkhae, kur kartu su žiniomis įgijo ir narystę Thai Traditional Medical Services (Tradicinių Tailandietiškų medicininių paslaugų) asociacijoje. Po to mokslus tęsė Suai Thai Culture Centre, kur įgijo Tradicinio Tailandietiško masažo instruktoriaus kvalifikaciją. Jam teko masažo žinių semtis iš pasaulinio lygio mokytojų Tailande, Izraelyje bei Rusijoje.
Tam, kad masažuotojas galėtų teisiškai vykdyti Lietuvoje savo veiklą ir pasisemtų tradicinio gydomojo masažo patirties nusprendė stoti į profesinio mokymo centrą. Anot D. Petrušio, Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centre įgyta masažuotojo kvalifikacija leido ne tik sužinoti daugiau apie įstatyminę bazę, praplėsti pažinčių ratą, bet ir mokytis iš savo srities profesionalų.
„Tai buvo nuostabūs dveji metai su nuostabiais žmonėmis. Čia sutikau profesionalų kolektyvą ir gavau didžiulį postūmį masažuotojo karjeroje. Centro profesijos mokytojų pagalba tapau tikru profesionalu ir ėmiausi mokyti kitus“, – profesinio mokymo pliusus vardija masažuotojas.
Masažas per rūbus ir ant čiužinio
D. Petrušio masažo kabinete nerasime nei tradicinio masažo stalo, nei kitų tradiciniam masažui būdingų reikmenų. Tai, kad masažas daromas per rūbus daugeliui pacientų tampa malonia staigmena, nes ne visi gali pakankamai atsipalaiduoti apsinuoginę. Kadangi anskčiau masažą gydymo tikslais atlikdavo vienuoliai ir jiems buvo draudžiama liesti nuogą kūną, ši tradicija išliko iki šiol.
Nors rašytiniuose šaltiniuose pirmą kartą šis masažas buvo paminėtas bene prieš 2500 metų jo atlikimo būdas nėra ypač pasikeitęs. Šią gydymo sistemą tobulindamiesi, mokydamiesi tūkstantmečius saugojo budistai – vienuoliai.
Anot D. Petrušio, šis masažas sprendžia visas motorikos problemas, atstato vidaus organų funkcionalumą, gerą savijautą, gydo netgi depresines būsenas. Dažniausiai užtenka 2 – 4 kartų kurso dviejų savaičių bėgyje, kad būtų įveikti kamuojantys skausmai.
Šį masažą verta išbandyti daugeliui. Po jo sumažėja virškinimo sutrikimai, migrena, praeina galvos skausmai, gerėja sąnarių lankstumas. Tai masažas stabdantis senėjimo procesus ir atkuriantis organizmo jėgas.
Mažas miestelis – ne kliūtis
Pas Prienuose dirbantį masažuotoją pakliūti ne taip paprasta. Įvairių skausmų kamuojami žmonės atvyksta iš įvairių Lietuvos kampelių ir netgi užsienio šalių. „Kai žmogui skauda, jis gali nukeliauti bet kur, kad tik jam padėtų,“ – teigia masažuotojas ir skatina žmones labiau rūpintis ne tik fizine, bet ir dvasine sveikata.