Būsimieji paramedikai iš Vokietijos tobulėjo praktiškai

Erasmus+ suteikia daug galimybių, viena iš jų – tarptautinė praktika! Džiugu, jog kasmet vis daugiau Karaliaus Mindaugo PMC mokinių išvyksta praktikai į užsienio šalių įmones, o Centre vis dažniau galima sutikti besipraktikuojančių mokinių iš įvairių Europos šalių. Kovo 31 – balandžio 13 d. dviejų savaičių praktiką atliko būsimieji paramedikai Tim, Pia ir Paul iš Vokietijos! Visi jie mokosi Leipcige įsikūrusioje Bildungsinstitut Mitteldeutschland die Johanniter-Akademie.

Kadangi Centras rengiant paramedikus bendradarbiauja su VšĮ Kauno miesto greitosios medicinos pagalbos stotimi, tai mokinių iš Vokietijos praktikai būtent ir buvo pasiūlyta ši įstaiga. Čia juos pasitiko gausus greitosios medicinos pagalbos stoties kolektyvas ir suteikė intensyvios praktikos galimybę – būsimieji paramedikai kartu su brigadomis vyko į iškvietimus, buvo supažindinti su GMPS infrastruktūra bei visa greitosios pagalbos sistema Lietuvoje.

Anot mokinių iš Vokietijos, Kauno miesto GMPS dirba tikri savo srities profesionalai, labai atsakingai reaguojantys į kiekvieną situaciją. Pasirodo, Vokietijoje į gautą skubų iškvietimą yra vykstama be gydytojo, o tik nuvykus vietoje sprendžiama, ar reikia jį iškviesti.  Tuo tarpu Lietuvoje gydytojas vyksta visuomet kartu. Mokiniai vardijo nemažai skirtumų, tačiau pašmaikštavo vienu pastebėjimu, jog senyvi asmenys dažniausiai gyvena aukščiausiame pastato aukšte tiek Lietuvoje, tiek Vokietijoje. Taip pat panašumų pastebėjo iškvietimų atžvilgiu, kurie ne visuomet būna skubios medicinos pagalbos. Mokinius taip pat nustebino Kauno miesto GMPS taikomos naujos medicininės technologijos bei didelis čia dirbančių savanorių skaičius.

Savanorystė GMPS – tai neatlygintinas darbas, kartu su GMP medikų brigada išvykstant pas pacientus, kuriems teikiama būtinoji pagalba. Tai galimybė padėti ūmiai susirgusiems ar nelaimių ištiktiems žmonėms, taip pat budėti masinių renginių metu. Taip pat tai puiki proga pasitikrinti ir apsispręsti dėl profesijos pasirinkimo.

Džiaugiamės sėkminga mokinių iš Vokietijos praktika ir dėkojame VšĮ Kauno miesto GMP už bendradarbiavimą!

 

Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centro informacija

Dalintis su draugais: