lt en

Albertas Motiečius – daugkartinis Lietuvos ir Europos čempionatų jėgos trikovės rekordininkas

Kviečiame susipažinti su Lietuvą Europos ir Pasaulio čempionatuose garsinančiu Karaliaus Mindaugo PMC Sporto klubo paslaugų darbuotojo programos absolventu Albertu Motiečiumi.

Vaikystėje atrastas sportas

Albertas pradėjo sportuoji dar vaikystėje. Nuo šešerių metų lankė graikų-romėnų imtynes, o po penkerių metų imtynių pradėjo atrasti save ir jėgos trikovėje. „Esu dėkingas Antanui Griciui, kuris mane pastebėjo ir pasiūlė išbandyti jėgos trikovės sportą. Vos palankius keletą treniruočių treneris pasiūlė dalyvauti Lietuvos čempionate. Paspaudžiau 55 kilogramus pats sverdamas 48 kilogramus ir tapau Lietuvos vice čempionu. Tuo metu man buvo tik 15 metų,“ – pirmųjų varžybų startą prisimena Albertas.

Pirmasis čempionatas labai įkvėpė vaikiną siekti daugiau, išaugo noras tapti čempionu. Ir jau už dviejų mėnesių, sunkaus darbo dėka, Albertas lipo ant Lietuvos jėgos trikovės čempionato pirmos vietos laimėtojo pakylos. Šis laimėjimas galutinai Albertui įrodė, kad daugiausia jis gali pasiekti jėgos trikovėje.  

Sėkmės formulė: sunkus darbas ir užsispyrimas

Albertas teigia, kad jo genetika, kūno sudėjimas nėra labai palankus jėgos trikovei. Rezultatų jis siekia sunkaus darbo ir užsispyrimo dėka.  „Treniruojuosi sąžiningai ir man nėra priežasčių nenueiti į sporto salę. Tiesiog žinau, jeigu nenueisiu aš, nueis mano priešininkas, tad atkaklumas ir sunkus darbas yra mano kasdienių treniruočių palydovai,“ – pasakoja Albertas.

Sportininkas džiaugiasi, kad jėgos trikovė jam padėjo suprasti, kas yra tikra komanda ir komandinis darbas. „Jėgos trikovė yra viena draugiškiausių sporto šakų. Kai vienas kitam padedi apsirengti specialią aprangą, palaikai vienas kitam svorius, kartu treniruojiesi tai labai suartina. Tampi tarsi sporto salės giminaičiais,” – teigia atletas.

Brangiausi pasiekimai

Albertui brangiausias laimėjimas karjeroje – sporto meistro normatyvo pasiekimas. „Šiuo metu esu jau 4 kartus tapęs sporto meistru. Su laiku rezultatai kyla ir tai, kas kažkada atrodė tik svajonė – pildosi su kaupu,“ – teigia sportininkas.

Alberto namuose daugiau nei šimtas jėgos trikovėje laimėtų medalių, taurių, diplomų. „Esu sudalyvavęs apie 130 jėgos trikovės štangos spaudimo varžybų iš kurių tik trijose netapau prizininku,“ –  įdomų faktą atskleidžia atletas. Vaikinas maloniai prisimena ir savo dalyvavimą šiais metais Pasaulio jėgos trikovės čempionate. Iškovotas bronzos medalis vaikinui tapo įrodymu, kad visas jo sunkus darbas atsiperka ir jis eina teisingu keliu.

Vaikinas yra 7 kartus tapęs Europos bronzos čempionu, daugkartinis Lietuvos, Latvijos, Čekijos, Vengrijos, Lenkijos, Latvijos visų amžiaus grupių čempionas, rekordininkas. Atletas  yra pagerinęs daugiau nei 30 Lietuvos rekordų štangos spaudimo srityje.

Profesinis mokymas padeda gilinti žinias

Trikovės atletas savo patirtimi dalinasi treniruodamas šiuo jėgos sporto besidominčius kauniečius. Sportininkas džiaugiasi, kad jau trys jo parengti sportininkai taip pat gali didžiuoti čempionų titulais.

Albertas tikina, kad būtent Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centre įgytos žinios jam padeda konsultuojant ir dalinant patarimus sporto entuziastams. „Dažnai tenka sulaukti klausimų, kurie nėra susiję su jėgos trikove. Kol nesimokiau Centre nelabai žinodavau, ką žmogui patarti, kai klausia ne apie mano sportą. Įstojęs į Sporto klubo paslaugų darbuotojo programą gavau labai platų žinių spektrą, kurios apima įvairias treniruotes, metodikas, mitybą. Taigi vien dėl to džiaugiuosi savo profesiniu pasirinkimu,“ – pasakoja atletas.

Kai sportas padeda atrasti

Sporto dėka Albertui tenka pažinti daug įvairių, įdomių žmonių. Su savo žmona Aiste vaikinas taip pat susipažino varžybų, vykusių Lietuvos pajūryje, metu. Įdomiausia tai, kad juos vienija ta pati sporto šaka – abu jėgos trikovės atletai džiaugiasi ne tik atradę save, bet ir  galimybe tobulėti kartu. Poros planuose jau numatyti dalyvavimai artėjančiuose čempionatuose ir varžybose. Atradę sporto teikiamą džiaugsmą ir galimybes, atletai tikisi įkvėpti kitus bei kviečia sportuoti kartu.

 

Dalintis su draugais: