Sodybos aplinkos architektūra

Būrelio vadovas – Kazimieras Matiušinas (kazimieras.matiusinas@kaupa.lt)

II – 14.45-16.15 val. 306 kab. Karaliaus Mindaugo pr. 11, Kaunas

Žmogaus požiūris į savo gyvenamąją aplinką atspindi visuomenės kultūrą, jos materialinio išsivystymo lygį. Be to, kurdami grožį, nuolat mokomės sutarti su savimi ir aplinka, dalijamės patirtimi su kitais, keičiamės ir, žinoma, patiriame malonių emocijų.

Sodyba – savotiškas mūsų pasaulėvaizdžio, troškimų ir vertybių atspindys. Gražioje aplinkoje žmogus pailsi, pasikrauna teigiamų emocijų. Sodyba ar užmies­čio sodas – lyg atskiras žmogaus pasaulis – alsuoja metų ritmu. Jei aplinka sutvar­kyta, želdiniai priderinti prie pastatų, kraštovaizdis dvelks harmonija ir jaukumu.

Nuosavas sklypas – natūrali kiekvieno žmogaus svajonė, jaukumo ir in­dividualumo oazė. Tenka pripažinti, jog pasistačius ir įsirengus namą, nemažai pastangų atsieina ne tik sklypo erdvių projektavimas, jų įrengimas, bet ir priežiūra. Tai ne tik materialinės ir laiko sąnaudos, kartu tai ir tendencijų paisymas, kurių nežinant, individualios erdvės pradeda kelti rūpesčių.

Sodybos aplinkos architektūros būrelio užsiėmimų metu mokiniai stengiasi pajusti ir puoselėti mus supančios aplinkos grožį, nes kalbame apie želdynus ir jų funkcijas, apsaugą bei tvarkymą,  dekoratyviuosius bei sodo ir daržo augalus, sodybos  mažosios architektūros, komunikacijų paskirtį ir įrengimą, želdynų įrengimo, priežiūros įrankius bei mašinas, organizuojame išvykas į įmones užsiimančias aplinkotvarka ir gražiai besitvarkančias sodybas Kauno apylinkėse.

Dalintis su draugais: