Dailiųjų tekstilės dirbinių gamintojas (Kaune)

Priimame mokytis:

  • po 12 klasių (programos trukmė 2 metai), programos kodas M44021401.

Galimybė derinti darbą su mokslais. Prašymai mokytis pildomi LAMA BPO informacinėje sistemoje. Nuoroda į sistemą: www.profesinis.lamabpo.lt

Būsimo darbo specifika

Įgiję kvalifikaciją asmenys galės siūti nesudėtingus dirbinius iš tekstilės, megzti ir nerti tekstilės dirbinius, siuvinėti nesudėtingus dirbinius, velti nesudėtingus dirbinius, marginti ir dažyti pluoštus, audinius ir dirbinius natūraliais ir cheminiais dažais, rišti ir pinti tekstilės dirbinius, austi rankinėmis audimo staklėmis, komponuoti ir dekoruoti tekstilės dirbinius, gaminti aksesuarus iš tekstilės.

Kvalifikaciją sudarančioms kompetencijoms įgyti skirti moduliai

„Nesudėtingų dirbinių iš tekstilės siuvimas“ – išmoksite siūti nesudėtingus dirbinius iš tekstilės, susipažinsite su siuvimo mašinų sandara ir veikimo principu.

„Tekstilės dirbinių mezgimas ir nėrimas“ – išmoksite megzti ir nerti tekstilės dirbinius įvairiais būdais, megzti rankinėmis mezgimo mašinomis.

„Nesudėtingų dirbinių siuvinėjimas“ – išmoksite siuvinėti dirbinius įvairias būdais ir technikomis bei saugiai siuvinėti siuvimo-siuvinėjimo mašinomis.

„Nesudėtingų dirbinių vėlimas“ – išmoksite velti šlapiuoju ir sausuoju būdu.Velti apimtines (tūrines) formas, gaminti veltinio aksesuarus ir dekoruoti drabužius veltiniu.

„Pluoštų, audinių ir dirbinių marginimas ir dažymas natūraliais ir cheminiais dažais“ – išmoksite marginti ir dažyti pluoštus, audinius ir dirbinius natūraliais ir cheminiais dažais, įvairiomis technikomis.

„Tekstilės dirbinių rišimas ir pynimas“ – išmoksite rišti ir pinti tekstilės dirbinius: gėles, virveles, juosteles.

„Audimas rankinėmis audimo staklėmis“ – išmoksite austi rankinėmis audimo staklėmis nesudėtingus gaminius, austi juostas. Pažinsite gobeleno audimo būdus.

„Tekstilės dirbinių komponavimas ir dekoravimas“ – išmoksite komponuoti ir gaminti tekstilės dirbinius pagal šiuolaikinės mados tendencijas, naujausias technologijas bei technikas, taikyti spalvotyros, tautinės tekstilės žinias.

„Aksesuarų iš tekstilės gamyba“ – išmoksite parinkti medžiagas ir priedus aksesuarų gamybai, gaminti aksesuarus „kanzashi“ ir „sutažo“ technika bei derinti aksesuarus prie drabužių.

„Įvadas į darbo rinką“ –  realioje darbo aplinkoje įsivertinsite įgytas kompetencijas. Susipažinsite su būsimo darbo specifika. Įsivertinsite asmenines integracijos į darbo rinką galimybes.

Įgytų kompetencijų vertinimas

Jis vyksta įsisavinus (baigus) kiekvieną modulį. Baigiamąją užduotį sudaro dvi dalys: teorinė  (testas) ir praktinė.
Baigus visą modulinę programą vyksta Įgytų kompetencijų vertinimas – testas ir praktinė užduotis (iš visų programos mokymosi rezultatų).

Visą dailiųjų tekstilės dirbinių gamintojo modulinę profesinio mokymo programą galite rasti čia.

Susidomėjote? Prašymai mokytis pildomi LAMA BPO informacinėje sistemoje: www.profesinis.lamabpo.lt

Išsami informacija tel. +370 626 64580.

Dalintis su draugais: