Floristai kūrė žemės meno objektus festivalyje „Ekologinis žemės menas Neringoje“

2021 m. gegužės 24 – 28 d. Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centras bendradarbiaujant su Neringos savivaldybe organizavo žemės meno festivalį „Ekologinis žemės menas Neringoje“. Jo metu Karaliaus Mindaugo PMC besimokantys floristai su mokytojais kūrė žemės meno objektus įvairiose Pervalkos erdvėse pagal bendrą temą „Ir žemė gali suptis“. Sukurtais darbais siekiama atspindėti kultūros ir aplinkos sinergiją, padėti atrasti ir vystyti dialogą tarp meno, gamtos, menininko ir žiūrovo.

Anot floristų, kuriant žemės meną, ugdomas žmogaus ekologinis sąmoningumas. Darbai gimsta naudojant tik natūralias gamtines medžiagas, nepakenkiant gamtai, kardinaliai jos nekeičiant, neardant to, kas būdinga konkrečiai vietovei. Tikimasi, kad į Pervalką užsukę turistai ir svečiai įsižiūrės į sukurtus darbus, pabandys įsiklausyti į gamtą, pasijus jos dalimi.

Dėkojame floristikos profesijos mokytojai Evelinai Grėbliauskei už žemės meno objektų kūrybinio koncepto parengimą ir jo įgyvendinimą kartu su šaunia būsimųjų florisčių komanda – Laura Grybauskaite, Indre Dukauskaite, Sandra Poderyte, Jolita Bielskiene, Šarūne Šeškute, Jūrate Andriuškevičiene, Rasa Vilčiauskaite, Birute Masiuliene. Tam, kad darbo procesams nieko netrūktų ir kūrybinės idėjos būtų įgyvendintos laiku rūpinosi Karaliaus Mindaugo PMC Floristikos dirbtuvių vedėja ir profesijos mokytoja Kristina Baronienė.

Bėgantis laikas sukurtus žemės meno objektus privers keistis. Jie sens, irs, džius, keis formą ir tai darys juos dar įdomesnius ir unikalesnius. Būtent laikinumas ir nuolatinė kaita yra svarbiausia žinia, kurią žemės meno kūriniai ir stengiasi transliuoti žmogui. Kviečiame visus aplankyti Pervalką, pasigrožėti nuostabia gamta ir sukurtais žemės meno kūriniais.

Žemės meno festivalis „Ekologinis žemės menas Neringoje“ finansuojamas Neringos savivaldybės biudžeto lėšomis iš programos „2021 metų Lietuvos kultūros sostinės programa „Neringa – kultūros sala“.  

Dalintis su draugais: