COVID-19

Kas yra saviizoliacija ir kodėl jos būtina laikytis, jeigu buvo tiesioginis kontaktas su covid-19 teigiamu:
14 dienų nuo kontakto su Covid teigiamu likite namuose ar kitoje gyvenamojoje aplinkoje). Visą izoliavimosi laiką tiesiogiai nekontaktuokite su kitais žmonėmis:

  • venkite kontaktų artimesnių nei 2 m. atstumu;
  • nepriiminėkite svečių namuose;
  • nevažiuokite viešuoju transportu.

Pasirūpinkite nuotoliniu būdu maistu ir kitomis būtinomis priemonėmis ar paprašykite draugų arba giminaičių ar kt., kad jums jas pristatytų į namus. Jei reikia pratęsti Jums paskirtus vaistus, kreipkitės į savo šeimos gydytoją nuotoliniu būdu. Atkreipiame dėmesį, kad nesilaikant izoliavimo namuose ar kitoje gyvenamojoje vietoje taisyklių, vadovaujantis Lietuvos Respublikos žmonių užkrečiamųjų ligų profilaktikos ir kontrolės įstatymo 9 straipsniu, gali būti taikoma būtinoji izoliacija arba būtinasis hospitalizavimas. Nesilaikant Lietuvos Respublikos žmonių užkrečiamųjų ligų profilaktikos ir kontrolės įstatymo reikalavimų dėl izoliavimo, asmeniui yra taikoma administracinė, civilinė, baudžiamoji atsakomybė.

Naudinga nuoroda: https://nvsc.lrv.lt/

Saugos ir prevencijos priemonės pamokų ir praktinių užsiėmimų metu:

  • Siekiant užtikrinti mokinių ir mokytojų saugumą, pamokų ir pertaukų metų privaloma dėvėti nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones ir išlaikyti bent 1 m atstumą tarp pamokoje dalyvaujančių mokinių bei mokytojo.
  • Tokiu atveju, jei tarp asmenų išlaikomas bent 2 metrų atstumas, nosį ir burną dengiančių apsaugos priemonių dėvėjimas nėra privalomas.
  • Rankoms skirtus dezinfekcinius skysčius galima rasti prie įėjimų į visus Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centro pastatus.
  • Pamokų tvarkaraščiai yra sudaromi taip, kad būtų užtikrintas kuo mažesnis grupių judėjimas tiek tarp pastatų, tiek tarp auditorijų.
  • Tarp užsiėmimų planuojamos pertraukos, kad pakaktų laiko tinkamam patalpų vėdinimui ir valymui.

Nemaža dalis užsikrėtimo atvejų yra susiję su kelionėmis, todėl venkite arba atidėkite vizitus į šalis, kurios yra įtrauktos į COVID-19 paveiktų šalių sąrašą. Informaciją apie rizikos šalis galite sekti www.koronastop.lt interneto svetainėje.

 

Jeigu jaučiate ligos simptomus (karščiavimas, kosulys, apsunkintas kvėpavimas), skambinkite nemokamu, visą parą visoje Lietuvoje veikiančiu Koronos karštosios linijos telefonu 1808, praneškite apie susirgimo aplinkybes ir vykdykite medikų nurodymus. 

Algoritmai, kaip elgtis, jei ugdymo įstaigos darbuotojas ar mokinys susirgo COVID-19 liga.

                                   

 

Visuomenės sveikatos specialistė Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centre

Asta Pukelevičiūtė

Tel. +37067695126

El.p. asta.pukeleviciute@kaupa.lt