COVID-19

Darbuotojų, mokinių ir kitų lankytojų DĖMESIUI
Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centre:

 1. Vykstant ugdymo procesui pašaliniai asmenys į įstaigą neįleidžiami.
 2. Draudžiama atvykti asmenims, kuriems privaloma izoliacija, izoliacijos laikotarpiu.
 3. Visi vyresni nei 6 metų asmenys privalo dėvėti nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones (veido kaukes, respiratorius ar kitas).
 4. Įėję į patalpas lankytojai privalo dezinfekuoti rankas ir laikytis kosėjimo ir čiaudėjimo etiketo.
 5. Į įstaigą neįleidžiami asmenys, kuriems pasireiškia ūmių viršutinių kvėpavimo takų infekcijų požymių (pvz.: karščiavimas 37,3⁰C, kosulys, pasunkėjęs kvėpavimas ir pan.).
 6. Lankytojai su darbuotojais turi laikytis 2 m atstumo vienas nuo kito.

Pasireiškus ūmių viršutinių kvėpavimo takų infekcijų ir kitų užkrečiamų ligų požymiams: sloga, kosulys, pasunkėjęs kvėpavimas ir kt., rekomenduojama skambinti Karštąja koronaviruso linija tel. 1808 arba susisiekti su savo šeimos gydytoju konsultacijai nuotoliniu būdu.

Atsakymai į klausimus apie skiepijimą nuo COVID-19

Psichikos sveikata pandemijos metu
Remdamiesi tyrimo rezultatais ir naujausiomis pasaulinėmis gairėmis, psichologai išskyrė pagrindines praktines rekomendacijas, kaip pagerinti savo psichologinę savijautą pandemijos metu. Saugokime ir palaikykime vieni kitus!

Primename, jog Karaliaus Mindaugo PMC mokiniai ištisus mokslo metus gali kreiptis psichologinės ir socialinės pagalbos, kai patiria emocinius sunkumus, kamuoja slegiančios mintys, kyla kitų įvairių sunkumų.

Kviečiame registruotis konsultacijoms:
Psichologė Rita Laužackienė: +370 68744642, el. paštas: rita.lauzackiene@kaupa.lt
Socialinė pedagogė Nijolė Dinapienė: +370 68239067, el. paštas: nijole.dinapiene@kaupa.lt

Kas yra saviizoliacija ir kodėl jos būtina laikytis, jeigu buvo tiesioginis kontaktas su covid-19 teigiamu:
14 dienų nuo kontakto su Covid teigiamu likite namuose ar kitoje gyvenamojoje aplinkoje). Visą izoliavimosi laiką tiesiogiai nekontaktuokite su kitais žmonėmis:

 • venkite kontaktų artimesnių nei 2 m. atstumu;
 • nepriiminėkite svečių namuose;
 • nevažiuokite viešuoju transportu.

Pasirūpinkite nuotoliniu būdu maistu ir kitomis būtinomis priemonėmis ar paprašykite draugų arba giminaičių ar kt., kad jums jas pristatytų į namus. Jei reikia pratęsti Jums paskirtus vaistus, kreipkitės į savo šeimos gydytoją nuotoliniu būdu. Atkreipiame dėmesį, kad nesilaikant izoliavimo namuose ar kitoje gyvenamojoje vietoje taisyklių, vadovaujantis Lietuvos Respublikos žmonių užkrečiamųjų ligų profilaktikos ir kontrolės įstatymo 9 straipsniu, gali būti taikoma būtinoji izoliacija arba būtinasis hospitalizavimas. Nesilaikant Lietuvos Respublikos žmonių užkrečiamųjų ligų profilaktikos ir kontrolės įstatymo reikalavimų dėl izoliavimo, asmeniui yra taikoma administracinė, civilinė, baudžiamoji atsakomybė.

Naudinga nuoroda: https://nvsc.lrv.lt/

Saugos ir prevencijos priemonės pamokų ir praktinių užsiėmimų metu:

 • Siekiant užtikrinti mokinių ir mokytojų saugumą, pamokų ir pertaukų metų privaloma dėvėti nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones ir išlaikyti bent 1 m atstumą tarp pamokoje dalyvaujančių mokinių bei mokytojo.
 • Rankoms skirtus dezinfekcinius skysčius galima rasti prie įėjimų į visus Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centro pastatus.
 • Pamokų tvarkaraščiai yra sudaromi taip, kad būtų užtikrintas kuo mažesnis grupių judėjimas tiek tarp pastatų, tiek tarp auditorijų.
 • Tarp užsiėmimų planuojamos pertraukos, kad pakaktų laiko tinkamam patalpų vėdinimui ir valymui.

Nemaža dalis užsikrėtimo atvejų yra susiję su kelionėmis, todėl venkite arba atidėkite vizitus į šalis, kurios yra įtrauktos į COVID-19 paveiktų šalių sąrašą. Informaciją apie rizikos šalis galite sekti www.koronastop.lt interneto svetainėje.

Jeigu jaučiate ligos simptomus
Jeigu jaučiate ligos simptomus (karščiavimas, kosulys, apsunkintas kvėpavimas), skambinkite nemokamu, visą parą visoje Lietuvoje veikiančiu Koronos karštosios linijos telefonu 1808, praneškite apie susirgimo aplinkybes ir vykdykite medikų nurodymus. 

Algoritmai, kaip elgtis, jei ugdymo įstaigos darbuotojas ar mokinys susirgo COVID-19 liga

Rekomendacijos