/ vasario 19 D.
Kraujo donorystės akcija!

Dėl pastarosiomis savaitėmis siaučiančios gripo epidemijos visoje Lietuvoje, kraujo donorystės centrai netenka daugelio nuolatinių donorų pagalbos. Ligoninėse - didžiulis kraujo trūkumas. Kviečiame padėti!

Vasario 19 d. nuo 12.00 iki 18.00 val. Kirpimo, grožio ir susijusių paslaugų sektoriniame praktinio mokymo centre „Modus“ kviečiame paaukoti kraujo! Būkime supratingi ir socialiai atsakingi!

  • Kas gali tapti kraujo donoru?

Kraujo donorais gali būti sveiki asmenys nuo 18 iki 65 metų amžiaus,  duodantys kraujo ar jo sudėtinių dalių.  Žmogaus kūno masė turi būti ne mažesnė nei 50 kilogramų.

  • Kokius dokumentus privalo turėti kraujo donoru norintis tapti žmogus?

Žmogus, norintis duoti kraujo, privalo turėti asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą – asmens tapatybės kortelę, pasą ar vairuotojo pažymėjimą.

  • Kaip pasirengti kraujo donorystei?

Prieš duodamas kraujo donoras privalo būti pailsėjęs, pavalgęs. Negalima kraujo duoti nevalgius, nes tai gali sukelti silpnumą. Dieną prieš duodant kraujo siūloma nevalgyti labai riebaus, aštraus maisto  ir būtina gerti daugiau nei įprasta skysčių. Taip pat bent pora valandų prieš kraujo tonaciją ir po jos nereikėtų rūkyti.

  • Kaip įvertinama būsimojo kraujo donoro sveikatos būklė?

Kiekvieną kartą duodamas kraujo, žmogus užpildo donoro apklausos anketą ir sutikimą/nesutikimą duoti kraujo. Pabendravus su Nacionalinio kraujo centro gydytoju gali išaiškėti sveikatos sutrikimai, kurie svarbūs ir donorui, ir ligoniui, kuriam bus perpilamas kraujas. Gydytojas patikrina bendrą donoro sveikatos būklę (apžiūri išoriškai, matuoja kraujospūdį, pulsą, svorį). Kraujo donoru leidžiama tapti tik po šios apžiūros, gydytojui patvirtinus.