Renginių organizavimas: aktualu ir populiaru (video) / 2018-03-13

Absolventas Viktoras Jermolovas.

Lietuvoje vis labiau populiarėja renginių vedėjų bei organizatorių paslaugos. Žmonės ieško gerai savo darbą išmanančių specialistų tam, kad patys išvengtų organizacinių rūpesčių, galėtų sutaupyti laiko ir džiaugtųsi sėkmingai pavykusiu renginiu. Išaugus tokių specialistų poreikiui, vis daugiau jaunų žmonių siekia patys išmokti šio amato. Profesinėje mokykloje įgyta Apeigų iš švenčių paslaugų darbuotojo profesija daugeliui tampa pirmuoju laipteliu į darbo rinką.

Tai, kad pabaigus šią programą galima puikiai plėtoti mėgstamą veiklą liudija absolventas Viktoras Jermolovas. „Džiaugiuosi, kad susikūriau veiklą, kuri man artima ir miela. Jau turiu patentą ir dirbu pagal įgytą profesiją. Smagu, kad klientai tiki ir pasitiki, kad galiu realizuoti save ir savo kūrybinius sumanymus“, - pasakoja V. Jermolovas.

Pasak profesijos mokytojos Vitos Mikšienės, jau besimokydami antrame kurse dauguma moksleivių susiranda darbą pagal profesiją. „Jeigu anksčiau asmenines šventes daugelis organizuodavosi patys, tai dabar netgi gimtadienių, krikštynų, vestuvių organizavimą patiki šios srities profesionalams. Plečiasi ir visa pramogų rinka, kuriai reikia renginių, šou, profesionalaus švenčių pateikimo,“ – pasakoja V. Mikšienė.

Apeigų ir švenčių paslaugų darbuotojo profesinio mokymo programą dažnai renkasi drąsūs, kūrybingi, turintys meninių gebėjimų ir nebijantys iššūkių jauni žmonės. Mokytis priimama po 12 klasių. Mokomasi renginių ir švenčių raidos, jų organizavimo, aptarnavimo kultūros ir etiketo, verslo vadybos, estetikos ir teisės pagrindų, buhalterinės apskaitos, samatų sudarymo.

„Jau seniai buvau susijusi su renginių organizavimu. Nuo aštuntos klasės organizuodavau stovyklas ir kitus renginius mokykloje. Tai profesija, kurioje galima atkleisti save. Ateityje planuoju įsteigti savo įmonę ir dirbti šioje srityje. Labai traukia meninės krypties renginiai, kurių organizavimu ir užsiimčiau“, - savo profesinį pasirinkimą pagrindžia Angelė.

Įdomu tai, kad besimokant šioje programoje mokiniai įgyja ir floristikos žinių bei mokosi patys dekoruoti šventės vietą. „Šventės aplinka turi suteikti žmogui džiaugsmo, o floristika čia labai svarbi. Joks renginys neapsieina be papuošimų, malonių ir gražių detalių. Mokiniai mokosi parinkti tinkamus šventei augalus, komponavimo taisyklių, susipažysta su dekoro tendencijomis,“ – pasakoja floristikos subtilybes mokiniams atskleidžianti profesijos mokytoja Regina Ribokienė.

Su mokiniais praktine patirtimi dažnai dalinasi rinkoje populiarūs ir vardą užsitarnavę specialistai. Jie supažindina mokinius su profesijos praktiniu pritaikymu, motyvuoja tobulėti ir skatina nepasiduoti užklupus pirmosioms problemoms.

Kviečiame žiūrėti video reportažą ir išsamiau susipažinti su Apeigų ir švenčių paslaugų darbuotojo profesija.

Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centro informacija