R. Tukanienė: „socialinių darbuotojų padėjėjų poreikis auga“ / 2018-03-26

Profesijos mokytoja Rūta Tukanienė.

Socialiniai darbuotojai ir jų padėjėjai kasdien susiduria su nemenkais iššūkiais, siekiant padėti žmonėms spręsti jiems kylančias problemas. Apie juos dažniausiai visuomenėje nutylima arba išgirstama tik ištikus skaudžioms nelaimėms. Jų darbo lauke - rizikos šeimos, socialinės globos įstaigų gyventojai, seneliai, vaikai ar neįgalieji. Tai, kad šis darbas reikalauja pasiruošimo ir pašaukimo pasakoja daugiau kaip 20 metų socialinių paslaugų srityje dirbanti Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centro profesijos mokytoja Rūta Tukanienė.

Būsimuosius socialinio darbuotojo padėjėjus profesinio mokymo centre ruošianti mokytoja įsitikinusi, kad profesijos poreikis ateityje augs, nes socialinių problemų šalyje nemažėja.

„Jau dabar darbo rinkoje jaučiamas didelis socialinių darbuotojų padėjėjų trūkumas. Mūsų visuomenė senėja, tad poreikis tokių darbuotojų išliks labai aktualus ir ateityje. Keičiasi ir visuomenės sąmonė. Jeigu pieš 20 metų apgyvendinti artimą žmogų globos įstaigoje šeimai buvo tarsi absoliučiai gėdingas dalykas, tai šiandien, įtakojant emigracijai ir jaunų žmonių užimtumui, artimieji pasitiki tokiomis įstaigomis, kurios moderniai ir šiuolaikiškai geba patenkinti senų, neįgalių žmonių poreikius,“ – pasakoja R. Tukanienė.  

Mokytoja džiaugiasi savo pasirinkimu ugdyti jaunuosius specialistus. Užmegztas bendradarbiavimas su socialiniais partneriais ir darbdaviais leidžia mokiniams tobulėti realiose darbo vietose. Viena tokių galimybių – Aukštadvaryje įsikūrę Šv. Domininko namai.

„Mokinių atvažiavimas į mūsų įstaigą praskaidrina gyventojams dieną. Seneliai netgi turi savo mylimas moksleives, kurių laukia ir tokiu būdu netgi prisimena savo jaunystę. Mokiniams tai reali praktika, kurios metu jie „pasimatuoja“ profesiją,“ – mokinių atvykimu kaskart džiaugiasi Šv. Domininko namų direktorė Janina Stadalnykienė. Močiutė Leokadija, kuriai jau daugiau nei 90 metų, kaskart atvykus mokinėms uždainuoja savo mėgstamiausias dainas, o Zuzana pasakojo, kaip jai smagu, kad aplanko jaunimas.

Realioje praktikos vietoje mokiniai išmoksta, kaip teisingai naudoti technines priemones dirbant su senyvo amžiaus ir neįgaliais asmenimis. Šalia praktinių įgūdžių tobulinimo mokomasi taikyti ir inovatyvius socialinio darbo būdus, bendrauti ir bendradarbiauti su ten gyvenančiais seneliais.

Anot profesijos mokytojos R. Tukanienės, jos darbe tobulėjimas tampa nuolatiniu procesu. Tam, kad mokiniai gautų naujausią informaciją būtina sekti naujoves ir vykstančius pokyčius socialinėje aplinkoje. Mokytojos motyvaciją darbui stiprina mokinių atsidavimas profesijai ir pasiekimai. Vienas tokių – mokinės Aistės Medzevičiūtės iškovota I vieta nacionaliniame socialinio darbuotojo padėjėjo konkurse, kuris pirmą kartą Lietuvos istorijoje vyko praėjusių metų gruodžio 1 d.

Kviečiame paklausyti daugiau ir žiūrėti video reportažą su profesijos mokytoja! Sudomino ši mokymo programa? Norite užduoti klausimą? Paskambinkite arba parašykite! Mob. 8 626 64580; Tel. (8 37) 32 41 72, el. p. priemimo.komisija@kaupa.lt

Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centro informacija