Profesinio mokymo mugėje pristatėme aktualias profesijas / 2019-01-18

2019 m. sausio 17 d. Kauno „Žalgirio“ arenoje įvyko 2-oji „Profesinio mokymo mugė 2019“. Joje aktualias darbo rinkoje profesijas pristatė ir didžiausias Lietuvoje – Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centras. Didinti profesinio mokymo prestižą, skatinti mokinius rinktis paklausias profesijas, informuoti apie praktikos galimybes ir laukiančias perspektyvas – svarbiausi tikslai, kurie kasmet lydi įvairių parodų metu.

Parodoje dalyvavę mokiniai savo profesijas pristatė per atliekamas paslaugas. Kirpėjos atliko įvairius pynimus, kosmetikės – makiažus ar vieno nago dailę. Būsimieji garso ir vaizdo technikos operatoriai savo gebėjimus demonstravo prie DJ pulto. Daug klausimų apie mokymosi galimybes sulaukusi profesinio orientavimo komanda džiaugiasi mokinių aktyvumu ir susidomėjimu.

Įvaizdis kinta

Kadaise vyravusią nuomonę, kad profesinis mokymas nėra prestižinis pasirinkimas, pamažu išstumia darbo rinkos diktuojamos sąlygos bei atsinaujinusi pačių profesinių mokyklų infrastruktūra. Karaliaus Mindaugo PMC mokiniai praktinius įgūdžius gali tobulinti aukščiausius šiuolaikinio paslaugų verslo reikalavimus atitinkančiame Kirpimo, grožio ir susijusių paslaugų sektoriniame praktinio mokymo centre „Modus“. Apsilankius moderniuose kirpimo, kosmetikos, kūno masažo, SPA, siuvimo ir kituose kabinetuose galima įsitikinti, jog kažkada vyravęs mąstymas, kad profesinės mokyklos neatsinaujina jau pasenęs. Daugelis lieka nustebę sužinoję, kad čia dirba ir paslaugas atlieka mokiniai, siekiantys grožio krypties amato.

Parodoje apsilankę mokiniai buvo supažindinti su galimybėmis praktikuotis įvairiose mokymo bazėse, atlikti praktikas pagal Erasmus+ programą, galimybėmis semtis žinių iš tikrų savo srities profesionalų – profesijos mokytojų praktikų.

Vilioja vidurinis išsilavinimas ir profesija

Nemažai dalis mokinių domėjosi galimybėmis stoti į profesinę mokyklą po 10 klasių tam, kad sutaupytų laiko ir kartu su viduriniu išsilavinimu įgytų mėgstamą profesiją. Šiuo sprendimu jie nori greičiau pasitikrinti, ar pasirinko teisingai, greičiau įsilieti į darbo rinką ar siekti aukštesnio išsilavinimo. Pamažu jaunimas supranta, kad profesinis mokymas neužkerta kelio nei tolimesniems mokslams, nei tobulėjimui. Džiugu tai, kad kokybinis profesinio mokymo pokytis ir besikeičiantis tėvų požiūris daro įtaką jaunų žmonių pasirinkimams.

Beje, kokybišką vidurinį ugdymą Gimnazijos skyriuje garantuoja aukštos kvalifikacijos bendrojo lavinimo mokytojai, kurie skiria individualų dėmesį kiekvienam besimokančiajam. Ugdymas organizuojamas paskirstant darbo savaitės dienas viduriniam ugdymui ir profesiniam mokymui. Trečiaisiais mokslo metais mokomasi tik specialybės, atliekama praktika, o po jos organizuojamas asmens įgytų kompetencijų vertinimas.

Universitetas ir profesija vienu metu

Nemaža dalis parodoje apsilankiusių moksleivių vis dar blaškosi tarp savo pasirinkimų. Anot Karaliaus Mindaugo PMC karjeros koordinatorės Juditos Matulevičienės, daug jaunų žmonių dvejoja, kokią profesiją rinktis ir daugelis lieka nustebę sužinoję, kad galima vienu metu mokytis ir universitete, ir profesinėje mokykloje. „Kasmet priėmimo metu sulaukiame nemažai studentų, kurie stoja į profesinę mokyklą tam, kad gautų dar daugiau praktikos, kad galėtų tobulinti praktinius įgūdžius. Dažnai tiek studijų, tiek mokymo programos turinys vienas kitą papildo, o tai labai naudinga žinių ir įgūdžių prasme,“ – pasakoja J. Matulevičienė ir papildo, kad atsiranda profesiniame mokyme daugiau lankstumo ir dinamikos.

Besimokant profesinėje mokykloje įmanoma suderinti mokslus ir darbą, atsižvelgiama į kiekvieną mokinio galimybes, sudaromi individualūs grafikai.

Priėmimas per LAMA BPO

Priėmimas į profesines mokyklas vyksta centralizuotai, naudojant Lietuvos aukštųjų mokyklų asociacijos bendrajam priėmimui organizuoti (LAMA BPO) sistemą. Visi tie, kurie domisi galimybėmis mokytis Karaliaus Mindaugo PMC kviečiami sekti www.lamabpo.lt naujienas arba užduoti rūpimus klausimus tel:  +370 626 64580.

Primename, kad Centre vykdomas pagrindinis (9-10 kl.) ir vidurinis ugdymas, formalus ir neformalus profesinis mokymas, suaugusiųjų tęstinis mokymas bei ikimokyklinis ugdymas.

Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centro informacija

18101810181018101810181018101810181018101810181018101810