PIRMAKURSIŲ GIDAS

Ką reiškia pavadinimas Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centras?

Esame mokymo įstaiga, kurioje mokomasi (ir išmokstama!) profesijos.
Garbingas Karaliaus Mindaugo vardas suteiktas todėl, kad esame didžiausia ir viena geriausių profesinio mokymo įstaigų Lietuvoje.
(Daug pamokų Jums vyks pastate, kurio adresas – Karaliaus Mindaugo prospektas 11).
Vadinamės Centru, nes čia galima įgyti net 36 paslaugų profesijas.

 

Kas kiekvieną rytą vyksta Karaliaus Mindaugo per. 11 trečiame aukšte?

Kiekvieną rytą 8.30 val. visus norinčius kviečiame susikaupti ir nusiteikti gerai dienai atveriant savo širdis Dievo žodžiui Centro koplyčiose, esančiose Kaune (Karaliaus Mindaugo pr. 11 ir Grunvaldo g. 22,) ir Palangoje, kur  vyksta susikaupimo valandėlės. Ketvirtadieniais Karaliaus Mindaugo pr. 11 koplyčioje kviečiame į Mišias.

Plačiau apie tai Jūs sužinosite iš vertybinio ugdymo mokytojų.

 

Kaip iš Kauno Autobusų stoties nuvykti į Centrą?

Iki pastato Karaliaus Mindaugo pr.11  iš stotelės „Akropolis“, esančios Vytauto pr., Jus pavėžės autobusai  Nr. 12, 18 (išlipti stotelėje „Karaliaus Mindaugo pr .“), Nr. 23, 29, 39, 47 (išlipti stotelėje „Vilniaus g.“ ), troleibusai Nr. 5 ir 7 (išlipti stotelėje „Vilniaus g.“ ). Transporto eismo laiką galite rasti šioje nuorodoje.

Iki pastato Miško g. 15 iš Autobusų stoties Jums teks paėjėti 3-5 min.

 

Kaip iš Kauno Autobusų stoties nuvykti į bendrabutį?

Iki Centro bendrabučio, esančio Jonavos g. 162,   iš stotelės „Akropolis“, esančios Vytauto per., Jus pavėžės autobusas  Nr. 47 (išlipti stotelėje „Mokyklos bendrabučiai“ ). Eismo laiką galite rasti čia.

 

Kur galima rasti Centro darbuotojų kontaktus?

Kontaktai yra skelbiami Centro internetinėje svetainėje.

 

Ką reiškia grupės pavadinimo raidės?

Mokymosi grupės pavadinimą sudaro Jūsų pasirinktos mokymo programos trumpinys ir įstojimo metai. Jei yra kelios tų pačių metų ir tos pačios programos grupės, dar rašomas jų eilės Nr.  (pvz. SV 62 – smulkiojo verslo programos 2 grupė, įstojusi mokytis 2016 m.; H 61 – higieninės kosmetikos programos 1 grupė, įstojusi mokytis 2016 m.)

 

Kaip sužinoti pamokų tvarkaraštį?

Pamokų tvarkaraščiai yra skelbiami Centro internetinėje svetainėje www.kaupa.lt (skaitykite ją, ten rasite daug informacijos!) adresu  http://www.kaupa.lt/lt/tvarkarštis. „Popieriniai“ tvarkaraščiai skelbiami Karaliaus Mindaugo pr.11  ir Miško g. 15 antro aukšto stenduose.

 

Ką reiškia raidės prie kabinetų numerių tvarkaraštyje?

Raidės žymi kuriame pastate vyks pamoka: jei pažymėta pvz. „lietuvių kalba 202 K“, pamoka vyks Karaliaus Mindaugo pr. 11 pastate; jei pažymėta pvz. „lietuvių kalba 202 M“, pamoka vyks Miško g. 15  pastate.

 

Kokie renginiai vyksta Centre?

Renginių vyksta labai daug ir įvairių. Apie juos galite sužinoti apsilankę Centro interneto svetainėje www. kaupa.lt arba sekite informaciją stenduose, FB paskyroje.

 

Ar veikia Centro Facebook paskyra?

Centro „Facebook‘as“ yra labai gyvas ir įdomus. Jo dalimi galite tapti ir Jūs!!!

 

Kokie Centre veikia būreliai? Kaip į juos užsirašyti?

Centre veikia apie 20 būrelių, todėl tikrai galite rasti užsiėmimą pagal savo pomėgius ir puikiai praleisti laiką. Sekite informaciją čia arba stenduose bei FB paskyroje.

 

Ar galėčiau suderinti mokymąsi su darbu?

Žinoma. Tai priklauso tik nuo Jūsų. Pamokos baigiasi apie  16 val. , taigi, galite susirasti darbą derindami su mokymusi. Apie tai pasikalbėkite su savo grupės auklėtoju.

 

Girdėjau, kad čia mokysimės moduliais. Ką tai reiškia?

Modulis yra tam tikra baigtinė mokymosi programos dalis. Mokiniai, įstoję po 12 klasių, mokosi moduliniu būdu – jie sužino teoriją, išmoksta praktiškai atlikti tam tikrą  veiksmą (pvz. kirpėjos – išplauti galvą, kosmetikės – atlikti makiažą, masažuotojai – atlikti klasikinį masažą ir t.t.)  ir atsiskaito už išmoktą modulį. Taip mokytis yra patogiau ir mokiniams labiau patinka, nes geriau įsigilinama į profesiją, teorija iš karto patikrinama praktiškai.

Mokslo metai pradedami visoms mokymosi programoms bendrais moduliais „Įvadas į profesiją“ ir „Duomenų surinkimas".

 

Ar Centre yra galimybė mokytis naudojantis informacinėmis technologijomis?

Taip. Yra galimybė naudotis „Moodle“ virtualia mokymosi aplinka (apie tai Jums išsamiai paaiškins Įvado į profesiją metu).

Visi Centro mokiniai ir mokytojai naudojasi Office 365 programa. Asmeninis internetinis adresas susideda iš vardo, pavardės ir trumpinio „kaupa“: vardas.pavarde @kaupa.lt

 

Kas gali padėti esant asmeninei problemai?

Pirmiausia kreipkitės į savo grupės auklėtoją ar vertybinio ugdymo mokytoją. Jei jis negalės išspręsti Jūsų problemos, palydės pas skyriaus vedėją ar socialinį pedagogą.

 

Kada gausiu mokinio pažymėjimą?

Grupės auklėtojas  rugsėjo mėn. Jums parengs mokinio pažymėjimą ir įeigos kortelę.

 

Kur galima papietauti?

Centre veikia 2 valgyklos (Karaliaus Mindaugo pr.11  ir Miško g. 15), kurių patiekalų kokybe visi džiaugiasi. Mokiniams ir mokytojams taikomos kainos nuolaidos.

 

Koks yra aprangos kodas Centre?

Esame tolerantiški įvairiems aprangos stiliams, padedantiems mokiniams išreikšti save. Tačiau yra keletas bendrų akcentų - reikia vaikščioti apsirengus švariai ir tvarkingai, tikrai ne laisvalaikio apranga ir juo labiau ne treningais. Svarbu, kad apranga netrikdytų aplinkinių ir netrukdytų Jums pačiam gerai jaustis. Drabužiai, šukuosena ir makiažas turėtų būti ne per daug iššaukiantys (pvz. vakarinio stiliaus). Mokymosi aplinkoje nedera rodyti ir daug nuogo kūno (tai tikrai nepadeda susikaupti mokymuisi). Mokiniams, įstojusiems po 10 klasių, reikėtų vilkėti elegantiškas Centro uniformas.

 

Ar Centro kieme galima rūkyti?

Nei Centro kieme, nei kaimynų kiemuose rūkyti negalima. Mes už sveiką gyvenimo būdą (be to, rūkyti jau nebemadinga!).

 

Ar galima Centro kieme pasistatyti mašiną?

Ne. Dėl vietos stokos, kiemas yra skirtas Centro tarnybinėms ir mokytojų, važinėjančių darbo reikalais,  mašinoms. Kiti mokytojai ir mokiniai mašinas palieka mokamose stovėjimo vietose aplink Centro pastatus arba kiek tolėliau randa ir nemokamų vietų (pvz. Karaliaus Mindaugo pr. iš Nemuno pusės, Akropolio mašinų aikštelėje ir kt.).

Siūlymas – nusipirkite mokinio nuolatinį bilietą ir važinėkite viešuoju transportu arba, jei leidžia oro sąlygos, - dviračiu arba vaikščiokite pėsčiomis.

 

Jūsų patogumui - šios svetainės dešinėje pusėje aktyvus mygtukas KLAUSKITE. Iki!!!