Paskubėkite: nemokama galimybė keisti profesiją! / 2018-07-23

Ar kada nors svarstėte keisti profesiją? Galbūt Jums neteikia malonumo ir džiaugsmo kasdienis darbas? Didžiausias Lietuvoje, Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centras, tiems, kurie jau turi įgiję kvalifikaciją, tačiau svajoja toliau mokytis ar netgi pakeisti profesiją, siūlo mokytis valstybės finansuojamose tęstinio mokymo programose. Tai puiki galimybė nemokamai įgyti paklausią profesiją.

Socialinio darbuotojo padėjėjas

„Jau dabar darbo rinkoje jaučiamas didelis socialinių darbuotojų padėjėjų trūkumas. Esame viena iš sparčiausiai senstančių visuomenių Europoje, tad poreikis įvairesnių socialinių paslaugų ir tas paslaugas profesionaliai gebančių teikti specialistų poreikis ateityje vis labiau augs,“ – teigia Karaliaus Mindaugo PMC Socialinių paslaugų skyriaus vedėja Aistė Antanaitienė.

Įgiję socialinio darbuotojo padėjėjo kvalifikaciją asmenys gali dirbti socialinių paslaugų įstaigose ir organizacijose, kuriose yra socialinio darbuotojo padėjėjo etatai. Per dvejus metus parengiamas darbuotojas, gebantis teikti socialines paslaugas įvairių grupių klientams pagal nustatytą poreikį.

Gyvūnų prižiūrėtojas

Vieninteliame Lietuvoje, Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centre, galima įgyti labai populiarią ir rinkoje aktualią gyvūnų prižiūrėtojo profesiją. Tai amatas, kuris kuo puikiausiai atveria kelius nuosavam verslui. Pastaruoju metu kaip ant mielių dygsta šunų kirpyklos, kuriami augintinių viešbučiai, vis labiau rūpinamasi gyvūnų gerove.

Programos absolventai geba atlikti gyvūno kailio priežiūros ir higienos procedūras, kailio kirpimus įvairių veislių šunims ir katėms, paruošti gyvūno kailį specializuotiems renginiams, parinkti kosmetines priemones ir medžiagas gyvūno kailio priežiūrai, konsultuoti šeimininkus. Profesinio  mokymo centras turi modernią „Šunų kirpyklą“, kur mokiniai tobulina praktinius įgūdžius. Baigusieji taip pat įgyja vertingų žinių, kaip prižiūrėti egzotinius gyvūnus.

Kirpėjas

Tai profesija trokštantiems profesionaliai atskleisti žmogaus grožį. Mokoma kirpti įvairaus amžiaus vyrus, moteris ir vaikus, modeliuoti šukuosenas, dažyti plaukus, atlikti cheminius šukavimus, galvos masažą bei teikti specializuotas paslaugas - t.y. parinkti ir atlikti makiažą, manikiūrą, pedikiūrą.

Karaliaus Mindaugo PMC mokiniai turi galimybę atlikti praktiką Kirpimo, grožio ir susijusių paslaugų sektoriniame praktinio mokymo centre „Modus“, kurio infrastruktūra atitinka pačius aukščiausius reikalavimus. Praktiniai įgūdžiai tobulinami ir Centre veikiančioje „Grožio studijoje“. Mokiniams sudaromos galimybės dalyvauti įvairiuose grožio konkursuose ir čempionatuose.

Sukirpėjas-konstruktorius ir siuvėjas

Šios dvi skirtingos tęstinio mokymo programos gali tapti puikiu šansu įgyvendinti seną svajonę kurti savo drabužius, teikti drabužių siuvimo, modeliavimo ar taisymo paslaugas. Įgijus šias profesijas be vargo galima atrasti darbą ir verslo įmonėse.

„Kažkada buvusios nepopuliarios pamažu šios profesijos atgimsta, nes atveria kelius kūrybai, darbui ar verslui. Mokėti siūti tampa netgi madinga,“ – teigia Karaliaus Mindaugo PMC Tekstilės skyriaus vedėja Inga Butauskė. Praktikos metu mokinės atlieka visus sukirpimo, konstravimo ir modeliavimo darbus, susiduria su pirmosiomis problemomis, kurias mokosi spręsti, sužino daug pačių įvairiausių šios profesijos subtilybių. Tai amatas, kuris reikalauja ypač kruopštaus pasiruošimo, universalumo, gebėjimo atsakingai ir profesionaliai atlikti paslaugą.

Tekstilės gaminių priežiūros darbuotojas

Moderniose skalbimo-valymo mokomosiose dirbtuvėse būsimieji specialistai susipažįsta su naujausia rūbų priežiūros technika, išmoksta skalbti, cheminiu būdu valyti viršutinius rūbus, patalynę, staltieses, odos gaminius, kailius ir kt. Naudojama neagresyvi žmogui ir aplinkai valymo sistema.

„Nuolat bendraujame ir bendradarbiaujame su darbdaviais, kurie užsiima drabužių ir kitų tekstilės gaminių priežiūra. Jų teigimu, šiuo metu  darbo rinkoje yra  atsiradusi didelė  kvalifikuotų darbuotojų paklausa. Pageidautina, kad šie darbuotojai mokėtų profesionaliai atlikti tekstilės gaminių taisymo, atnaujinimo, skalbimo ir cheminio valymo darbus. Mes suteikiame šiuo gebėjimus, nes turime pačią moderniausią mokymo bazę, kurioje mokiniai išmoksta dirbi su naujausia technika, valymo priemonėmis,“ – teigia Smulkaus verslo organizavimo skyriaus vedėja R. Šostakienė.

Šios nemokamos tęstinio mokymo programos skirtos asmenims jau turintiems profesinę  kvalifikaciją ar aukštąjį išsilavinimą. Prašymai mokytis pateikiami iki rugpjūčio 1 d. LAMA BPO sistemoje. Karaliaus Mindaugo PMC yra didžiausia šalies profesinio mokymo įstaiga. Siūloma apie 40 profesinio mokymo programų grožio, sveikatos, socialinės gerovės ir verslo kryptyse. Kviečiame drąsiai skambinti ir užduoti rūpimus klausimus tel. +370 626 64580 arba 8 37 32 41 72.

Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centro informacija