Mokytojų edukacinės išvykos: pažinimo džiaugsmas! / 2018-07-02

Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centro mokytojai kasmet vasaros metu vyksta į edukacines išvykas, kurių metu grožisi unikaliais kraštovaizdžiais, aplanko kultūros paveldo objektus. Bendravimo, bendradarbiavimo, pažinimo savos kultūros džiaugsmas telkia ir stiprina bendruomenę.

Šiemet Tekstilės ir Gyvūnų priežiūros skyriaus bendruomenės aplankė Anykščių apylinkes. Mokytojai gėrėjosi Anykščių šilelio kraštovaizdžiu, Šventosios upės slėniu, Puntuko ir Puntuko brolio rieduliais bei kitomis kultūros paveldo vertybėmis.  Daugelis pirmą kartą aplankė Anykščių šilelyje vinguriuojantį Medžių lajų taką – vienintelį ne tik Baltijos šalyse, bet ir Rytų Europoje. Aplankytas ir seniausias vyno fabrikas, susipažinta su jo istorija. Išbandyta ir unikali pramoga – apsilankymas apverstame name, kuriame sukeliamas gravitacijos pojūtis.

Tuo tarpu Floristikos skyriaus profesijos mokytojai vyko į Biržus. Išvykoje aplankyta Biržų pilis, išlikę ir atstatyti įtvirtinimai, pastatai. Ilgiausiu pėsčiųjų tiltu per didžiausią Lietuvoje dirbtinį Širvėnos ežerą nukeliauta prie Astravo dvaro, pasigrožėta dvaro sodybos parko medžiais ir tvenkiniais. Iš 30 metrų aukštyje esančios apžvalgos aikštelės, esančios prie Kirkilų karstinių ežerėlių pastatytame apžvalgos bokšte, išvystas  nuostabus apylinkių peizažas - 30 vandens pilnų smegduobių. Visiems mokytojams didelį įspūdį paliko pati žymiausia ir didžiausia smegduobė – „Karvės ola“.

Kirpimo skyriaus bendruomenė šiemet aplankė Paežerių dvarą, Jono Basanavičiaus gimtinę Ožkabalių kaime Vilkaviškio rajone bei Vištyčio regioninį parką. Susipažinta su Suvalkijos istorija, papročiais ir tradicijomis. Edukacinės pamokos metu mokytojai patys pasigamino tikro lietuviško sviesto.

Šakočių gamybos edukacinėje programoje šiemet dalyvavo Sveikatos priežiūros skyriaus mokytojai. Nukeliavę į Druskininkus jie pasigrožėjo sveikatingumo kurorto aplinka, užsuko į Merkinės piramidę.

Socialinių paslaugų skyrius šiemet keliavo už Lietuvos ribų. Edukacinės kelionės metu aplankytos Latvijoje stūksančios Bauskės ir Rundalės pilys. Taip pat aplankytas Pakruojo dvaras ir jo teritorijoje esančios dirbtuvės su pramogų zona.

Išvykų metu mokytojai turėjo galimybę linksmai praleisti laiką, pasigrožėti mūsų šalies gražiausiais kampeliais, pabendrauti neformalioje aplinkoje. Kelionių metu sukaupta patirtimi planuojama pasidalinti su mokiniais ugdymo programos kontekste.

Linkime mokytojams turiningų kelionių vasaros atostogų metu!

Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centro informacija

1669166916691669166916691669