Mokiniai supažindinti su saugesniu internetu / 2019-01-28

2019 m. vasario 5 d. vyksianti Saugesnio interneto diena bus minima daugelyje pasaulio šalių jau 16-ą kartą. Siekiant atkreipti mokinių dėmesį į saugesnį naudojimąsi internetu bei skaitmeninėmis technologijomis, Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centre jau sausio mėnesį vyksta šviečiamosios saugesnio interneto veiklos.

„Tai puiki proga pakalbėti su mokiniais apie virtualų pasaulį, jo pliusus ir minusus, pasimokyti kartu identifikuoti žalingą turinį ir išsiaiškinti, kaip elgtis sudėtingose situacijose“, ‒ teigia vyr. profesijos mokytoja Inga Murmienė, vedusi šviečiamąsias pamokas Tekstilės, Sveikatos priežiūros bei Kosmetikos skyrių mokiniams.

Anot mokytojos, dirbant kompiuteriu internete, galime ne tik naudotis neaprėpiamu informacijos kiekiu, bet ir susidurti su internete egzistuojančiais pavojais. „Būtina mokiniams pasakoti, kaip saugiai elgtis internete, kaip apsaugoti savo duomenis socialiniuose tinkluose ir nepatekti į sukčių pinkles. Kadangi šiais metais Saugesnio interneto dienai visame pasaulyje skirtas šūkis „Kurkime geresnį internetą kartu!“ norisi mokinius paskatinti ne tik saugiai naudotis internetu, bet ir kurti geresnį turinį - būnant maloniems ir pagarbiems vieni su kitais, saugant savo ir kitų reputaciją internete, ieškant internete teigiamų galimybių kurti, dalyvauti ir dalintis,“ – pasakoja I. Murmienė ir kviečia visus pasitikrinti, ar esate saugūs internete atlikus testus www.epilietis.eu.

Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centro informacija