Mokiniai gilino žinias Anatomijos muziejuje / 2019-01-21

2019 m. sausio 22 d. Kosmetikos skyriaus 4 gimnazijos klasės mokinės kartu su biologijos ir profesijos mokytojomis Lina Uzdilienė ir Sandra Venckuvienė lankėsi LSMU įsikūrusiame Anatomijos muziejuje.

Mokines sudomino faktas, jog tik keletas muziejaus eksponatų yra netikri, o visi kiti – natūralūs: įvairaus dydžio ir amžiaus žmonių, gimusių negyvų mažylių, embrionų ir netgi vienas gorilos skeletai, taip pat žmogaus organai, iš jų paruošti preparatai bei atskirų organų kraujagyslių tinklai.

Anot L. Uzdilienės, apsilankymas muziejuje mokinėms paliko didžiulį įspūdį. „Nustebino vienos merginos išsakytas pasiūlymas vykti į Kauno Klinikų anatomijos-patologijos laboratoriją stebėti autopsijos ir staiga kilęs noras galimai ateityje dirbti patologo-anatomės ar grimuotojos tokioje įstaigoje darbą. Ilgiau stabtelėjome prie apsigimusių mažylių eksponatų - aptarėme, kas galėjo sukelti tokius baisius apsigimimus ir ko turėtų vengti planuojanti pastoti bei besilaukianti mama, kad išsaugotų savo ir mažylio sveikatą,“ – įspūdžiais dalinasi mokytoja.

Mokinėms įsiminė unikalus eksponatas: 3,5 mėnesių vaisius gimdoje, kuris, anot gidės, paruoštas iš avarijoje žuvusios jaunos moters kūno. Lankantis muziejuje paaiškėjo, kad šiuo metu sudėtinga gauti naujų natūralių eksponatų studentų mokymuisi bei muziejaus ekspozicijos papildymui, kadangi įstatymai draudžia neatpažintus negyvus žmones preparuoti ir naudoti mokslo tikslais, išskyrus atvejus, jei jie, būdami gyvi, pasirašė kūno dovanojimo sutartį.

Muziejuje apsilankę mokiniai turėjo galimybę pamatyti natūralią žmogaus širdį, inkstus, smegenis, sveikus ir rūkymo pažeistus plaučius, įvairiuose organuose esančias kraujagysles. Kai kurie išdrįso paliesti ir įvardinti tikrus žmogaus kaulus. Anatomijos ir sveikos gyvensenos žinioms muziejuje įtvirtinti mokinės gavo namų užduotis. Anot mokytojų, ši ekskursija padės ne tik geriau įtvirtinti biologijos pamokose įgytas žinias, bet ir susimąstyti apie žmogaus laikinumą, atsakomybę bei pagarbą gyvybei.

 

Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centro informacija