Minėjome Pasaulinę Žemės dieną / 2019-03-21

Kovo 20 d. švenčiama Pasaulinė Žemės diena – viena svarbiausių ir gražiausių aplinkosaugos švenčių Lietuvoje. Šią dieną ateina pavasario lygiadienis: dienos ir nakties ilgumas tampa vienodas visuose Žemės rutulio kampeliuose. Kiekvienais metais Karaliaus Mindaugo PMC mokiniai kūrybiškai ir originaliai pamini šią svarbią datą.

Kovo 19 d. Sveikatos priežiūros skyriaus bendruomenė rinkosi Dainų slėnyje ir vykdė akciją „Saugome žemę – švariname Dainų slėnį“. „Akcijos metu pasikrovėme geromis emocijomis ir džiaugėmės galėję prisidėti prie švaresnio Kauno. Darbo rezultatą vainikavo pilni šiukšlių maišai,“ – pasakoja profesijos mokytoja Gintarė Belevičiūtė. Tarp surinktų šiukšlių – įvairios padangos, drabužiai, skardinės, buteliai ir netgi piniginė su asmens dokumentais. Ją mokiniai pristatė į policijos komisariatą. Taigi kažkam tarptautinė ne tik Žemės, bet ir Laimės diena tapo labai laiminga. Būsimieji paramedikai ir masažuotojai taip pat kūrė plakatus, kuriuose vaizdavo būdus, kurie gerina žemės ekologinę situaciją.

Gimnazijos skyriaus mokiniai savo kūrybiniais projektais papuošė Karaliaus Mindaugo PMC pirmąjį aukštą, pakviesdami minint Žemės dieną, paklausyti Lietuvos paukščių giesmių. Mokiniai piešė ir aprašė paukčius, o balsams atkurti sukūrė kodus, panaudodami QR kodų generatorių. Inovatyvūs darbai atlikti mokinių, dalyvavusių dailės ir biologijos pamokose, kurias vedė mokytojos Gintarė Varnelytė-Alkimavičienė ir Sandra Venckuvienė. Norintiems paklausyti paukščių giesmių reikia atsisiųsti QR code scanner programėlę iš Google Apps, App Store arba naudoti Snapchat. Nuskanavus QR kodą galima paklausykite paukščių giesmių.

Žemės diena – puiki proga pamąstyti, prisiminti visiems, ir mokiniams, ir mokytojams, kad privalome gyventi santarvėje su gamta, saugoti ir išsaugoti ją ateinančioms kartoms!

Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centro informacija