Karaliaus Mindaugo PMC tobulėjo užsienio šalių mokiniai ir mokytojai / 2018-05-22

Tobulėjo būsimieji kirpėjai iš Italijos.

Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centras aktyviai dalyvauja įvairiuose tarptautinio mobilumo projektuose. Mokytojai ir mokiniai užsienio šalyse tobulina profesinius įgūdžius, atlieka ilgalaikes ar trumpalaikes praktikas, susipažįsta su kitomis kultūromis ir tradicijomis. Centre vis dažniau galima sutikti pagal mobilumo projektus viešinčius užsienio šalių mokinius bei jų mokytojus. Aplankę modernias praktinio bazes dažnas nustemba siūlomomis galimybėmis ir mokymo kokybe.

Anot Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centro direktorės Noros Pileičikienės, vis daugiau užsienio šalių partnerių pasitiki Lietuvos profesiniu mokymu, siekia bendradarbiauti ir vykdyti įvairius tarptautinius projektus. „Užsienio šalių partneriams galime pasiūlyti tiek puikią infrastruktūrą, tiek aukštos kvalifikacijos specialistus. Pas mus tobulinti įgūdžių atvyksta mokiniai ir mokytojai iš įvairių Europos Sąjungos šalių. Tai puiki galimybė visiems kartu pasidalinti gerąja patirtimi bei tobulėti. Mūsų mokiniai mokosi kartu su kitų šalių mokiniais bei turi galimybę patys išvykti ir įgyti tarptautinės patirties,“ – pasakoja N. Pileičikienė.

Balandžio ir gegužės mėnesiai Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centre buvo gausūs tarptautinių vizitų. Ypač aktyviai tarptautiniai mobilumai vyko grožio ir sveikatos kryptyse. „Užsienio šalių partneriai, aplankę mūsų Centrą, įsitikina, kad čia dirba puikūs specialistai, veikia modernus sektorinis praktinio mokymo centras, kas kelia užsienio šalių partnerių pasitikėjimą ir norą aktyviau bendradarbiauti,“ – teigia Karaliaus Mindaugo PMC Projektų ir marketingo skyriaus vadovas Andriejus Muntianas.

Tobulėjo Centro pėdų priežiūros paslaugos teikėjai

Balandžio 22-25 dienomis Centre lankėsi svečiai iš Latvijos podologijos asociacijos. „Bendradarbiaujame su profesinio mokymo centru nuo 2010 metų. Esame tie, kurie prisidėjo prie pėdų priežiūros specialistų programos Lietuvoje atsiradimo. Profesinio mokymo centre siekiame perteikti savo įgūdžius čia rengiamiems pėdų priežiūros paslaugų teikėjams. Yra didžiulis tokių specialistų poreikis, nes visame pasaulyje sparčiai auga sergančiųjų diabetu skaičius“, - teigia Latvijos podologijos asociacijos prezidentė Tatjana Ivanova. Jai antrina ir profesijos mokytoja Kristine Emule, kurios manymu, tik sveika pėda yra graži pėda.

Keitėmės patirtimi su Estijos Masažo ir terapijos mokyklos atstovais

Balandžio 23-27 d. Centro Sveikatos priežiūros skyriuje viešėjo svečiai iš Estijos Masažo ir terapijos mokyklos. „Susipažinome su tam tikromis masažų terapijomis, kurias demonstravo kolegos iš Lietuvos. Esame suinteresuoti bendradarbiauti ir vykdyti mainus, pasikviesti mokytojus į Estiją, kad jie galėtų vesti tam tikras mums naujas disciplinas.  Pavyzdžiui, čia atvykę išbandėme trigerinių taškų masažą, kuris atliekamas kitokia technika nei mūsų šalyje ir mums šią techniką būtų aktualu parodyti savo mokiniams,“- patirtimi džiaugėsi Estijos Masažo ir terapijos mokyklos direktoriaus pavaduotoja Valeria Palm. Vizito metu svečiai turėjo galimybę išbandyti įvairius masažus – nuo sportinio, nugaros iki fascijų ir limfodrenažinio masažų, kuriuos atliko Karaliaus Mindaugo PMC mokiniai ir mokytojai. Anot profesijos mokytojos Remigijos Kazakevičienės, keistis patirtimi ir tobulėti būtina kiekvienam savo srities specialistui, o tarptautiniai vizitai tam suteikia puikias galimybes.

Mokiniai iš Italijos tobulino kirpimo įgūdžius

Nuo balandžio 27 iki gegužės 13 dienos Karaliaus Mindaugo PMC buvo galima sutikti daug jaunimo iš Italijos CNOS-FAP profesinio mokymo įstaigos. „Esame sužavėti profesinio mokymo centro aplinka, visa infrastruktūra, kuri reikalinga tobulintis kirpimo srityje,“ – džiaugėsi mokinius lydėjęs mokytojas Zef Gjonej. Mokiniai ypač akcentavo profesionalų mokytojų darbą. „Pirmą kartą šiame Centre mokomės atlikti vyriškus kirpimus. Tai mums visiškai nauja patirtis. Niekada prieš tai dar to nedarėme savo mokykloje Italijoje, todėl tai šauni patirtis. Dėsto labai profesionalI mokytoja, sakyčiau, netgi šiek tiek lenkia mūsų mokyklos mokytojus,“ – teigia mokinė Elissa Pinna. Kirpimo meistrė, profesijos mokytoja - ekspertė ir tarptautinės kategorijos teisėja Irena Žinevičienė gyrė Italijos mokinius, kurie ypač atsakingai ir stropiai mokėsi, buvo žingeidūs ir siekė kuo daugiau pasisemti iš tarptautinio vizito.

Plečiamos bendradarbiavimo galimybės

Gegužės pirmąją savaitę Centre lankėsi Italijos profesinių mokyklų atstovai, kurie domėjosi bendradarbiavimo galimybėmis. „Mums įdomu susipažinti, kaip Lietuvoje organizuojamas profesinis mokymas. Lankome įvairias profesines mokyklas ir matome, kad mokiniai aprūpinti modernia įranga, vykdomos europinio lygmens programos bei vyksta intensyvus Erasmus plius mobilumo projektai,“ – įspūdžiai dalinosi Silvia Bonomi iš CNOS FAP asociacijos.

Svečių iš Italijos delegacija apsilankė ir Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centro organizuotoje tarptautinėje grožio šventėje „Baltijos šalių dienos“, kur unikalias drabužių kolekcijas pristatė Estijos Talino pramonės ugdymo centro, Latvijos Ogre technikos mokyklos, Suomijos Helsinkio profesinės kolegijos bei Lietuvos Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centro mokiniai.

Kviečiame žiūrėti video reportažą ir daugiau sužinoti apie Karaliaus Mindaugo PMC plėtojamą tarptautiškumą.

Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centro informacija