Karaliaus Mindaugo PMC floristai papuošė Šiluvą atlaidams / 2018-09-07

Rugsėjo 7 d. Šiluvoje prasidėjo Švč. Mergelės Marijos gimimo atlaidai. Maldininkus iš visos Lietuvos pasitinka Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centro floristų išpuošta Švč. M. Marijos Gimimo bazilika, Apsireiškimo koplyčia, lauko aikštė ir altorius. Jau dešimti metai Karaliaus Mindaugo PMC tęsia tradiciją puošti Šiluvą, kas džiugina visus meistelį aplankiusius piligrimus bei dvasininkus.

Rugsėjo 6 d. Šiluvos sakralių erdvių puošyba pristatyta Šiluvos Apsireiškimo koplyčioje, kur Šv. Mišias aukojo Kauno arkivyskupas metropolitas Lionginas Virbalas SJ. Jis dėkojo Karaliaus Mindaugo PMC ypatingai pagerbus ir išpuošus Dievo malonėmis garsėjantį miestelį.

Smulkaus verslo organizavimo skyriaus floristikos profesijos mokytojos Evelina Grėbliauskė, Živilė Večerskienė, Jolita Jaciunskienė ir Erika Pratapienė drauge su I ir II kurso mokinių komanda intenyviai dirbdami ir kurdami ne tik tobulino profesinius įgūdžius, bet ir turėjo puikią galimybę pajusti ypatingą vietovės dvasią. Kūrybinė praktika floristikos pirmakursiams tapo pirmąją realia pažintimi su profesija.

Anot E. Grėbliauskės, puošiant sakralias erdves reikalingos specifinės žinios, kurias privalo įgyti būsimas floristas. Dekoras negali nustelbti sakralių erdvių, o papildyti ir tapti puošmena. Gėlių pasirinkimą įtakoja ne tik pati puošimo koncepcija bet ir tai, kiek pačios gėlės gali būti dekoratyvios. Šiemet puošybai sunaudota apie 1700 gerberų, 300 lelijų, 400 pelargonijų ir didele gausa žalumynų. Koncepcija orientuota į  410 m. Mergelės Marijos pasirodymų Šiluvoje, Trakų Dievo Motinos ir Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio sukaktį.

Puikią progą susipažinti ir išvysti papuoštą Šiluvą Karaliaus Mindaugo PMC bendruomenė turės jau rugsėjo 13 d. piligriminio žygio metu. Kviečiame visus aktyviai jungtis ir keliauti!

Gėlėmis papuošti didieji Švč. Mergelės Marijos gimimo (Šilinių) atlaidai kvies tikinčiuosius iki rugsėjo 16 d.

Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centro informacija

1689168916891689168916891689