Karaliaus Mindaugo PMC absolventų laukia darbo rinka / 2018-06-01

Sveikiname absolventus!

Didžiausio populiarumo tarp stojančiųjų kasmet sulaukiantį Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centrą šiemet baigia virš tūkstančio absolventų. Gegužės 31 d. vykusioje profesinio mokymo diplomų įteikimo šventėje 1017 absolventų, kurie profesijos mokėsi dvejus metus, iškilmingai įteikti profesinio mokymo diplomai. Tarp jų ir 23 diplomai su pagyrimu! Birželio 22 d. diplomai bus įteikti visiems 3 metų programų absolventams, tad sėkmingai profesiją įgijusių absolventų skaičius dar išaugs.

Diplomų įteikimo proga sveikinimo žožiai ir palinkėjimais skambėjo Sveikatos priežiūros, Kosmetikos, Kirpimo, Tekstilės, Floristikos, Gyvūnų priežiūros, Smulkaus verslo organizavimo, Socialinių paslaugų skyrių absolventams. Linkėta sėkmingai įsilieti į darbo rinką ir realizuoti savo svajones bei idėjas.

Švietimo ekspertai ir verslo atstovai tikina, kad profesinių mokyklų absolventai ypač paklausūs darbo rinkoje. Pavyzdžiui, nemažai Karaliaus Mindaugo PMC mokinių dar besimokydami profesijos susiranda darbą ir realizuoja savo praktinius gebėjimus. Kadangi Centras aktyviai bendradarbiauja su socialiniais partneriais ir verslu, tai absolventams atsiveria plačios galimybės realizuoti save.

Paklausūs paslaugų srities specialistai

Anot Karaliaus Mindaugo PMC direktorės Noros Pileičikienės, Centre rengiami specialistai yra ne tik paklausūs darbdavių tarpe, bet ir nebijo imtis individualios veiklos. „Daugelis rengiamų kirpėjų, kosmetikių, masažuotojų, siuvėjų, floristų įsigyja verslo liudijimus ir dirba savarankiškai. Turime įkvepiančių sėkmės istorijų, kuomet mūsų absolventai kuria savo vardo drabužius, avalynę, laimi grožio konkursuose, sveikatina žmonės, dalyvauja pasaulinio lygio grožio ir sporto čempionatuose,“ – teigia N. Pileičikienė.

Kirpėjų ir grožio specialistų asociacijos prezidentė Jolanta Mačiulienė, kasmet dalyvaujanti mokinių kompetencijų vertinimo egzaminuose teigia, jog geri kirpėjai ir kosmetikai visada atranda darbą, tačiau būtinas nuolatinis tobulėjimas. Savo vietą darbo rinkoje nesunkiai randa ir masažo bei paramediko mokymo programų absolventai. Jeigu daugelis masažuotojų drąsiai imasi individualios veiklos, tai paramedikai save realizuoja įvairiose greitosios medicinos pagalbos stotyse, ligoninėse, poliklinikose. Socialinių darbuotojų padėjėjų ypač laukia įvairios socialinių paslaugų įstaigos, nes šių specialistų poreikis didžiulis.

Sveikatos, grožio, socialinės gerovės ar verslo krypčių specialybės paklausios ne tik Lietuvoje, bet ir visoje Europoje. Profesinio mokymo centras yra sertifikuota švietimo įstaiga, kuriai suteiktas kvalifikuotos – „International Education Society (IES)“– mokymo įstaigos ženklas. Absolventams įteikti profesinio mokymo diplomai – profesionalumą ir kvalifikaciją patvirtinantys dokumentai, kurie suteikia konkurencinio pranašumo darbo rinkos pasaulyje.

Centrą garsinantys absolventai

Metai iš metų Centrą baigia daug gabių, savo profesijai atsidavusių žmonių. Diplomų įteikimo metu buvo galima išgirsti pavardes tų absolventų, kurie garsino Centrą puikiais pasiekimais, pergalingai pasirodė įvairiose varžybose bei čempionatuose. Vienas tokių, daugkartinis Lietuvos ir Europos čempionatų jėgos trikovės rekordininkas, 2017 m. Pasaulio jėgos trikovės bronzos medalio laimėtojas - Albertas Motiečius. Sporto klubo paslaugų darbuotojo mokymo programos absolventas tikina, kad būtent Centre įgytos žinios jam padeda konsultuojant, treniruojant ir dalijant patarimus sporto entuziastams. Džiugu, jog tarptautinio lygio sportininkai pasitiki profesiniu mokymu.

Centre rengiami masažuotojai taip pat labai aktyviai dalyvauja įvariuose čempionatuose bei tobulina save profesinėje srityje. Tai profesija, kuris kasmet vis labiau populiarėja, o ją renkasi motyvuoti ir siekiantys dirbti sveikatos srityje žmonės. Daugelis jų neapsiriboja žiniomis įgytomis profesinėje mokykloje ir siekia nuolatos tobulinti save. Vienas tokių – masažo terapeuteas Egidijus Kajeta, kuris be gydomojo klasikinio masažo dar atlieka Reiki, Shiatsu, skulptūrinį bei aromaterapinius masažus ir teigia, kad masažai tapo jo hobiu ir gyvenimo būdu.

Centre rengiami grožio specialistai taip pat aktyviai demonstruoja savo gebėjimus. Šiais metais Atvirame Lietuvos čempionate „KAUNAS BEAUTY 2018“ pergalingai pasirodė ir aukščiausias vietas užėmė tiek kosmetikės, tiek kirpėjos. Karaliaus Mindaugo PMC savo mokiniams gali pasiūlyti atlikti praktiką Kirpimo, grožio ir susijusių paslaugų sektoriniame praktinio mokymo centre „Modus“, kas lemia grožio krypčių mokinių puikų praktinį pasirengimą. Be to, Centras didžiuojasi ir savo profesijos mokytojais, tarp kurių – ir tarptautinės klasės teisėjai, ir Pasaulio grožio čempionatų dalyviai.

Priėmimas ir naujovės

Karaliaus Mindaugo PMC atsisveikina su absolventais ir kviečia naujus mokinius! Primename, kad bendrasis priėmimas į profesinio mokymo įstaigas prasideda birželio 1 d. ir vyksta centralizuotai per LAMA BPO sistemą. Šiemet pirmą kartą stojantieji į profesines mokyklas galės pasinaudoti galimybėmis mokytis valstybės nefinansuojamoje vietoje, tai yra savo lėšomis. Tai gali būti aktualu norintiems patekti į itin populiarias programas, į kurias stojančiųjų kasmet susirenka daug daugiau, negu yra vietų.

Stojantieji taip pat turėtų atkreipti dėmesį į naujo Profesinio mokymo įstatymo atneštus pokyčius. Atsiranda aiški atskirtis tarp pirminio mokymo programų – skirtų pirmąją kvalifikaciją siekiantiems įgyti asmenims ir tęstinio mokymo programų – skirtų antrąją ir daugiau kvalifikaciją siekiantiems įgyti asmenims.

Jeigu Jūs ieškote tinkamos profesijos arba jau išsirinkote ir norite daugiau informacijos, kviečiame drąsiai skambinti ir užduoti rūpimus klausimus tel. +370 626 64580 arba 8 37 32 41 72. Jei kyla neaiškumų, atvykite pas mus ir kartu užpildysime prašymą LAMA BPO sistemoje! Laukiame Jūsų!

Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centro informacija

16501650165016501650165016501650165016501650165016501650