„Kalbantys sodai" - naujai kokybei ir įkvėpimui! (papildyta video) / 2016-08-03

Simbolinės atidarymo juostos perkirpimas kartu ir naujas žingsnis profesinio mokymo srityje.

Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centro praktinio mokymo bazės „KALBANTYS SODAI“ atidarymas – tai dar viena profesinio mokslo pergalė siekiant aukščiausios kokybės rengiant kvalifikuotus specialistus. Liepos 15 d. į Pervalką susirinkę šios šventės svečiai negailėjo komplimentų naujai mokymo bazei ir linkėjo, kad Centro bendruomenė ir toliau būtų švyturiu, padedančiu rasti kelią norintiems įgyti amatą ir sėkmingai įsitvirtinti darbo rinkoje žmonėms.

„Profesinis mokymas mūsų šalyje iš esmės keičiasi, tampa vis patrauklesnis mūsų jaunimui. Šiandien atidaroma praktinio mokymo bazė yra atsakingai, kruopščiai plėtojamo profesinio mokymo pavyzdys. Čia mokysis ne tik mokiniai, bet ir savo kvalifikaciją tobulins suaugusieji. Sveikinu šią bazę sukūrusius darbščius Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centro darbuotojus“, - kalbėjo penktadienį Švietimo ir mokslo ministrė Audronė Pitrėnienė dalyvaudama Centro praktinio mokymo bazės „Kalbantys sodai“ Pervalkoje atidaryme. 

Šio miestelio bendruomenės atstovai svečius pasitiko itin originaliai – pasidabinę tautiniais kostiumais bei dovanodami kvapnią rūkytą žuvį. Ir nors penktadienio dangus atrodė nusiteikęs grėsmingai, tačiau Pervalkoje smulkus vasariškas lietus tapo tik dar vienu prieskoniu, suteikusiu žavesio šventei, kuri prasidėjo tylos minute pagerbiant žuvusiųjų Nicoje atminimą. Renginio vedėjas Nacionalinio Kauno dramos teatro direktorius Egidijus Stancikas padėkojo visiems susirinkusiems ir pakvietė sveikinimo žodį tarti Centro direktorę, socialinių mokslų daktarę, Laimutę Anužienę. Tautiniu kostiumu pasipuošusi ir šventiškai nusiteikusi L. Anužienė nuoširdžiai dėkojo visai bendruomenei ir tiems, kurie daugiausiai prisidėjo prie šio projekto įgyvendinimo. „Mes pirmiausia patys sau dar kartą įrodėme, kad reikai tik labai norėti ir atkakliai dirbti. Užsibrėžtus tikslus pasiekiame dirbdami komandoje ir nuolat melsdami Dievo malonės. Tikiu, kad ši mokymo bazė prisidės prie dar kokybiškesnio profesinio mokymo, pagrįsto praktinėmis ir teorinėmis žiniomis bei bendražmogiškomis vertybėmis“, - sakė Centro direktorė.

Šioje praktinio mokymo bazėje bus rengiami įvairūs mokymai poilsio paslaugų agento, floristikos, apželdinimo, patalpų valymo, smulkaus verslo paslaugų teikėjo ir kitų programų mokiniams. Pastate taip pat įrengtas bendrabutis, kuriame galės apsistoti mokytis atvažiavę mokiniai ir mokytojai. Mokiniams bus sudarytos galimybės mokytis realiomis jų būsimo darbo sąlygomis, atlikti praktiką įvairiose poilsio ir svetingumo paslaugas teikiančiose įmonėse Neringoje.

Neringos savivaldybės meras Darius Jasaitis patikino, kad kauniečius Kuršių nerijoje priėmė svetingai ir kvietė Centro mokinius iš visos Lietuvos siekti profesinio mokslo aukštumų ir apsilankyti Pervalkoje bei čia pasisemti ne tik žinių, bet ir įkvėpimo.  LR Seimo narė Vincė Vaidevutė Margevičienė taip pat sveikino naujakurius ir teigė, jog Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centras yra puikus pavyzdys, jog darbo rinkoje svarbu ne tik verslumas ar tam tikri įgūdžiai, bet ir emocinis krūvis, kuris yra neįkainojama vertybė ir kurį Centro pedagogai nuolat akcentuoja ugdymo proceso metu.

Klaipėdos universiteto Tęstinių studijų direktorė profesorė  dr. Rūta Marija Andriekienė įteikdama dovanas Centro bendruomenei pripažino, kad vis dažniau pastebimi aukštojo ir profesinio mokslo sąlyčio taškai yra progresyvumo ženklas ir galimybę mokytis visą gyvenimą, rinktis skirtingas profesijas, gilinti teorines žinias nepamirštant praktinių įgūdžių.

Primename, jog Kaune šiuo metu veikia šios Centro praktinio mokymo bazės: „Grožio studija“, „Floristikos studija” bei „Pėdos priežiūros studija“.  Taip pat – džiausias Baltijos valstybėse tokio pobūdžio kirpimo, grožio ir susijusių paslaugų sektorinis praktinio mokymo centras „Modus“. „Kalbantys sodai” – naujausia praktinio mokymo bazė, kurioje taip pat bus organizuojamos įvairios konferencijos bei stovyklos. Viena tokių stovyklų vyksta ir šiuo metu. Unikaliame Lietuvos gamtos kampelyje vyksta Erasmus + jaunimo mobilumo projektas „Jaunimo skonis - Europos maisto kultūra“. Jame dalyvauja trys komandos po 7 mokinius iš Vokietijos, Rumunijos ir Lietuvos. Projekto tikslas - socialinės atskirties jaunimo tarpkultūrinis bendradarbiavimas per maisto gaminimą.

Naujas patalpas pašventinęs Lietuvos ir Latvijos jėzuitų provincijos provincijolas t. Gintaras Vitkus juokavo, jog ir dangus jam padeda, nes oficialios šventės dalies pabaigoje iš dangaus ėmė kristi vasariškas lietus. Susirinkusieji apžiūrėjo patalpas, o tada visi buvo pakviesti ragauti gurmaniškų patiekalų, paruoštų virtuvės šefo iš Prancūzijos. Pakilią šventinę nuotaiką tęsė Kauno valstybinio muzikinio teatro solistės Ritos Preikšaitės atliekamos arijos, Centro mokinių pasirodymas „Ateities ir praeities linas“.

Dėkojame visiems šventės dalyviams ir sakome iki pasimatymo Pervalkoje.

Kviečiame tapti mūsų bendruomenės nariu socialiniame tinkle „Facebook", kur rasite daugiau šio renginio nuotraukų.

Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centro informacija

1070107010701070107010701070