Italijos siuvimo salone tobulinti praktiniai įgūdžiai

Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centro mokiniams ištisus metus atsiveria galimybės tobulinti profesinius įgūdžius atliekant tarptautines praktikas Italijoje. Visai neseniai šioje šalyje tobulėjo būsimosios floristės, o spalio 14 – 27 dienomis iš arčiau pažinti italų siuvimo tradicijas bei rankų darbo meną turėjo galimybę Dailiųjų tekstilės dirbinių gamintojo mokymo programos mokinės – Ingrida Veličkienė bei Akvilė Kuktelionytė. Kartu su jomis vyko ir jų profesijos mokytoja Vida Marozienė bei Tekstilės skyriaus vedėja Inga Butauskė.

Salerno siuvimo salonas „Myriam Diaz“

Salernas – tai nedidelis, bet judrus miestas Kampanijos regione. Dar XVI a. miestas buvo menų, kultūros ir mokymosi centras. Atlikti praktiką šiame regione – unikali galimybė, nes viskas alsuoja savita bei unikalia dvasia. Mokinių praktikai Italijoje vadovavo Maura Palumbo, kuri vos atvykus mokinėms į Salerną supažindino jas su siuvyklos „Myriam Diaz“ savininku Nicolas Alejandro Mazzeo.

„Pirmiausia turėjome pademonstruoti, ką mes jau mokame ir išsakyti savo pageidavimus, kokius praktinius įgūdžius norėtume patobulint. Mes mokomės Dailiųjų tekstilės dirbinių mokymo programoje, nesame siuvėjos, tad mums buvo aktualiausi visi darbai susiję su rankų darbu,“ – pasakoja Ingrida.

Mokinės ne tik taisė klientų atneštus tekstilės gaminius, atliko tam tikrų aksesuarų tvirtinimo darbus, bet ir mokėsi dirbti su kompiuterizuota siuvinėjimo programa. Ingridai patirties Italijoje ilgai neleis pamiršti jos pačios išsiuvinėtas ir striukę papuošęs laumžirgis.

Išskirtinis dėmesys klientui

Mokinės pasakoja, kad buvo ypač įdomu stebėti, kaip siuvyklos vadovas bendrauja su klientais. „Klientas pasitinkamas su šypsena, visada pavaišinamas kava, jam skiriamas individualus dėmesys nepaisant to, kokio sudėtingumo darbą prašo atlikti. Ar tai būtų paprasčiausias kelnių palenkimas, ar sagos įsiuvimas dėmesys klientui visada vienodas“, – pasakoja Ingrida ir priduria, kad klientas gali stebėti jo užsakymo atlikimą kiek tik pats pageidauja.

Kadangi Italijoje labai populiarus aplikacijų kompiuterinis siuvinėjimas, tai kliento buvimas šalia įgauna didžiulę prasmę. „Kartais išsiuvinėti didesnę ir sudėtingesnę aplikaciją užtrunka net dvi valandas. Klientui šis laikas neprailgsta, nes vyksta intensyvus bendravimas ir darbo stebėjimas. Jei Lietuvoje užėjus į siuvyklą jaučiamas oficialumas, tai Italijoje kiekvienas pasitinkamas, kaip geras pažįstamas,“ – teigia I. Veličkienė.

Populiarus aplikacijų siuvinėjimas

Praktiką atlikusias mokines ypač nustebino siuvinėjimo populiarumas. „Atėjęs į siuvyklą klientas gali pasirinkti iš tūkstančio siuvinėjimo pavyzdžių. Atsirinkus jam labiausiai patinkančią dekoraciją, specialia siuvinėjimo programa atliekama paslauga. Norint darbą atlikti kokybiškai būtina išmanyti programos veikimo principus, žinoti tam tikras taisykles,“ – įspūdžiais dalinasi Akvilė.

Kantri ir kruopšti mokinė teigia, kad pirmoji tarptautinė praktika paliko neišdildomus įspūdžius bei įkvepia eiti toliau pasirinktu profesiniu keliu. Tuo tarpu Ingrida, kuriai siuvinėjimas kryželiu yra tapęs didžiuoju hobiu bei atsipalaidavimo būdu teigia neįsivaizduojanti savęs be šio pomėgio. Jos kurti darbai iškeliauja į pačių įvairiausių žmonių namus.

Užmegzti bendradarbiavimo kontaktai

Kartu su mokinėmis į tarptautinį vizitą vykusios profesijos mokytoja Vida Marozienė bei Tekstilės skyriaus vedėja Inga Butauskė ne tik kartu su mokinėmis lankėsi įvairiuose drabužių siuvimo salonuose, bet ir mezgė kontaktus būsimosioms praktikoms. „Siekiame, kad mūsų mokinėms būtų kuo įdomesnė ir praktiškai naudinga patirtis Italijoje. Tikime, jog kitų vizitų metu mokinės turės galimybę praktikuotis prestižiniame „VBP Valentina Biancullo“ salone. Siekiame, kad Tekstilės skyriaus mokinės mokytųsi iš geriausių siuvėjų Italijoje,“ – teigia I. Butauskė ir priduria, kad italų stiliaus pajautimas ir individualaus siuvimo tradicija yra jų didžiausias išskirtinumas.

Kiekvienas Tekstilės skyriuje besimokantis mokinys gali pasinaudoti unikaliomis galimybėmis. Reikia sekti pranešimus, kada skelbiamos Erasmus+ atrankos. „Tai puiki proga pasisemti patirties kultūros ir meno šalyje, turinčioje gilias mados tradicijas. Italai – vieni seniausių profesionalių siuvėjų pasaulyje, jų atsidavimas darbui ir stiliaus pajautimas yra unikalus. Galimybė perimti nors dalelę jų patirties – neįkainojama galimybė mūsų mokiniams,“- pasakoja I. Butauskė.

Vizito metu didžiulį įspūdį paliko vestuvinių drabužių salonai „Atelier Seta“, „Paola Bignardi Atelier“, „Bignardi & Bignardi sposa“ bei vyriškų drabužių siuvimo salonas „Sartoria Alessandro Coppola“. Įdomu pasirodė tai, kad Italijoje labai populiaru persiūti mamos vestuvinę suknelę dukrai. Tai gili tradicija, kurią puoselėja daugelis šeimų iki šių dienų. Mokinės turėjo progą aplankyti ne tik įvairius salonus, bet ir susipažinti su įspūdingąja Pompėja bei Amalfiu.

Mokinės džiaugiasi įgyta patirtimi dėka projekto ,,Profesinių, didaktinių ir socialinių gebėjimų tobulinimas remiantis europiniais profesinio mokymo reikalavimais“ NR. 2017-1-LT01-KA102-035114. ERASMUS+ praktika – galimybė, kuria būtina pasinaudoti!

Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centro informacija

Dalintis su draugais: