Iškovotas Pasaulio čempionato auksas! (foto) / 2018-09-12

Makiažas pelnęs auksą! "LV Photography" nuotr.

Rugsėjo 8 - 10 d. Prancūzijos sostinėje Paryžiuje vyko Pasaulio grožio čempionatas „OMC WORLD CUP 2018“. Jame įspūdingai pasirodė Karaliaus Mindaugo PMC profesijos mokytoja, profesionali vizažistė iš Kauno IRMA BALTRUŠAITIENĖ. Kūrybinio nuotakos makiažo rungtyje I. Baltrušaitienė buvo įvertinta Aukso medaliu. Beje, meistrei buvo įteiktas dar vienas aukso medalis už naujų tendencijų sklaidą bei ankstesnius pasiekimus vizažo srityje. I. Baltrušaitienė dar 2015 m. yra tapusi Europos čempione, o 2017 m. vykusiame Pasaulio čempionate, nuotakos makiažo rungtyje, iškovojusi 4-ąją vietą.

Panašu, kad būsimosios Kauno ir visos Lietuvos nuotakos gali džiūgauti, nes būtent meistrė iš Lietuvos įrodė, koks yra pats profesionaliausias makiažas bei padiktavo makiažo tendencijas visam Pasauliui. Anot vizažistės I. Baltrušaitienės, kiekviena šalis turi savus grožio standartus, kurie nesikeičia metų metais, o ir atstovams ir mažos šalies visada būna sunkiau būti pastebėtiems. „Šis čempionatas įrodė, kad reikia kovoti už naują požiūrį, naujas tendencijas, atsisakyti dirbtinės pompastikos ir siekti estetiško, modernaus ir novatoriško įvaizdžio,“ – pasakoja vizažistė I. Baltrušaitienė.

Kartu su Lietuvos grožio profesionalų komanda į Paryžių vyko ir komandą palaikė Kirpėjų ir grožio specialistų asociacijos prezidentė Jolanta Mačiulienė. „Niekas negali sumaišyti to skonio ir mados pajautimo, kokį reprezentuoja Lietuvos grožio specialistų komandos nariai. Nemigos naktys, tūkstančiai prarastų nervų dalelių vardan tikslo būti įvertintais, pastebėtais ir nebijančiais būti kitokiais - išskirtiniais. Konkursantės su savo darbais gali vykti į madingiausių žurnalų fotosesijas ir demonstruoti aukštą lygį,“ – teigia J. Mačiulienė ir priduria, kad reikia įdėti daug pastangų, norint keisti nusistovėjusius grožio standartus tam, kad Lietuvos vardas skambėtų Pasaulio ir Europos čempionatų erdvėse.

Anot  vizažistės I. Baltrušaitienės, kelias link šio titulo nebuvo lengvas. „Ruošiantis pasaulinio lygio konkursams labai svarbu atsižvelgti į vertinimo kriterijus, suburti komandą, pristatyti vientisą ir išbaigtą nuotakos įvaizdį. Komisija vertina ne tik atliktą nuotakos makiažą, bet ir kitus elementus – šukuoseną, suknelę, papuošalus, avalynę, manikiūrą ir tt. Taigi vizažistas sukuria bendro įvaizdžio viziją, kurią įgyvendinti padeda komanda,“ – pasakoja I. Baltrušaitienė.

Vizažistė ypatingai pabrėžia ir modelio vaidmenį. Kaip ir pernai vykusiame čempionate, modeliu tapo aktorės Daivos Rudokaitės dukra Akvilė Žirgulytė. Pasiruošti konkursui Irmai padėjo trenerė Birutė Pajedienė, vienintelė Lietuvoje atestuota OMC vizažo teisėja. Įspūdingą nuotakos kostiumą čempionatui siuvo stilistė Lina Narbutienė, plaukais rūpinosi meistrė Julija Gutmanienė, papuošalais –  Aušra Puidokaitė ir blizgu.lt.

Vizažistės I. Baltrušaitienės nuomone, geras vizažistas turi nuolat dėmėtis naujausiomis mados bei makiažų tendencijomis, matyti tai, kas vyksta pasaulyje, kokias tendencijas diktuoja aukštoji mada. „Tai profesija, kuri reikalauja nuolatinio tobulėjimo. Neužtenka baigti makiažo kursų, ar pasimokyti įsijungus socialinius tinklus. Pirmiausia būtina įgyti tvirtus pagrindus ir mažais žingsneliais kopti link savo meistriškumo,“ – pasakoja vizažistė I. Baltrušaitienė, kuri savo profesionalumu dalinasi su būsimosiomis kosmetikėmis Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centre. Taip pat vizažistė dirba televizijos projektuose, grožio salone, veda seminarus.

Nuotraukos: LV Photography

Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centro informacija