Floristo profesija: kai amatas tampa mylimu darbu (video) / 2018-06-14

„Gėlėta“ vadovas P. Šinkūnas ir floristė R. Vaitkevičiūtė.

Floristo profesiją kasmet atranda vis daugiau motyvuotų, siekiančių atrasti širdžiai mylimą darbą žmonių. Apie tai, kad keisti profesiją niekada nevėlu, kalba floristikos amatą Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centre įgijusios Rasa Biliuvienė ir Rūta Vaitkevičiūtė. Supratusios, kad įgytas aukštasis išsilavinimas ne visada garantuoja pastovias pajamas ir malonų darbą, jos ryžosi imtis pokyčių. Sujungusios savo pomėgius su darbo rinkos poreikiais, moterys džiaugiasi rezultatais ir užsiima tuo, kas visą gyvenimą traukė. Rūta dirba floriste prestižinėje floristikos meno studijoje „Gėlėta“, o Rasa kartu su mama vykdo nuosavą verslą „Audra“ gėlių krautuvėlėje.

Floristika – tai menas, mokslas, gyvenimas

Rūta floristika susižavėjo tuomet, kai, visai netikėtai, Nacionaliniame Kauno dramos teatre pamatė eksponuojamus Karaliaus Mindaugo PMC floristikos meistrų ir mokinių kūrybinius objektus. „Niekada anksčiau nebuvau mačiusi nieko panašaus ir tai mane pakerėjo. Tai nebuvo puokštės ar surištos gėlės, ten skleidėsi menas“. Supratusi, kad floristika yra kur kas daugiau nei elementarus gėlių komponavimas Rūta panoro pati tapti kūrėja.

Prestižinėje floristikos meno studijoje „Gėlėta“ dirbanti floristė teigia, kad kiekvieną dieną ji semiasi naujos patirties ir tiki, jog atrado tikrąjį savo pašaukimą. Moteris džiaugiasi, kad dar besimokant Centre, jai teko pažinti floristikos meno studijų vadovą Paulių Šinkūną, kuris tuometinius pirmakursius supažindino su floristikos amatu, verslo ypatybėmis bei kylančiais iššūkiais.

„Išgirdus, kaip sudėtinga kurti ir išlaikyti floristikos verslą, kiek visko daug jis savyje talpina, nepabūgau ir kaip tik užsidegiau. Jau tada pagalvojau, kad labai norėčiau dirbti tokioje floristikos studijoje, kurios vadovai tikri profesionalai ir dega aistra darbui,“ – teigia Rūta. Smagiausia tai, jog noras dirbti tokioje studijoje išsipildė. Klientų įvertinimas, džiaugsmas jų akyse, galimybė kurti ir įgyvendinti idėjas labiausiai motyvuoja Rūtą kasdieniame darbe. Floristė džiaugiasi ir galimybėmis semtis patirties iš ilgametę patirtį sukaupusių kolegų.

Puiki galimybė šeimos verslui

Nuosavai gėlių krautuvėlei „Audra“ kartu su mama vadovaujanti ir joje dirbanti Rasa teigia, kad kažkada aukštojoje mokykloje įgyta muzikinė profesija netapo jos pragyvenimo šaltiniu, o liko tik maloniu pomėgiu. Nusprendusi prisijungti prie mamos ilgus metus vykdyto verslo Rasa ilgai nedvejojo ir stojo mokytis floristikos. „Man reikėjo praktinių žinių, naujovių, pamatyti, kokia yra šiuolaikinė floristika. Pasimokius pusantrų metų jau galėjau pradėti drąsiai dirbti, aptarnauti klientus ir vykdyti verslą,“ – džiaugiasi Rasa.

Pasak Rasos, svarbiausia norint išlaikyti klientus, yra nuoširdus bendravimas ir sąžiningumas. Floristė džiaugiasi, kad pastovių klientų skaičius auga ir ateityje ketina plėsti vykdomą verslą.

Socialinių partnerių indėlis

Karaliaus Mindaugo PMC floristikos absolventai turi galimybę įsidarbinti dar besimokydami profesijos. „Turime nemažai socialinių partnerių, kurie priima mūsų mokinius praktikai. Centras mokinių praktikai gali pasiūlyti puikią ir modernią „Floristikos studiją“, kur dirba profesijos mokytojos floristės ir dalinasi savo patirtimi,“ – teigia Karaliaus Mindaugo PMC Floristikos skyriaus vedėja Audronė Jurkštienė.

Anot floristikos meno studijų „Gėlėta“ vadovo Pauliaus Šinkūno, norint tapti profesionaliu floristu reikalingos ne tik žinios, bet ir pašaukimas bei didžiulė meilė gėlėms. Dvejojantiems rinktis ar ne floristo amatą, vadovas pataria rimtai pasvarstyti ir nesirinkti šios profesijos, kaip paskutinės galimybės. „Džiaugiuosi bendradarbiavimu su Karaliaus Mindaugo PMC Floristikos skyriumi, nes tai puikus būdas atrasti gabius mokinius. Pasiryžusiems tobulėti suteikiame ne tik praktikos, bet ir darbo vietas. Svariausia žmogaus atsidavimas savo profesijai,“ – pasakoja P. Šinkūnas.

Jeigu susidomėjote ir norite mokytis primename, kad prašymai mokytis teikiami internetu, LAMA BPO bendrojo priėmimo sistemoje. Priėmimo į Karaliaus Mindaugo PMC klausimais konsultuojama 209 kabinete (Karaliaus Mindaugo pr. 11, Kaunas), kiekvieną darbo dieną, nuo 09.00 iki 16.00 val. Čia Jums padėsime užpildyti prašymą! Galite drąsiai skambinti ir užduoti rūpimus klausimus tel. +370 626 64580 arba 8 37 32 41 72.

Kviečiame žiūrėti reportažą apie floristikos absolventes! 

Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centro informacija