Būsimieji paramedikai mokė bendruomenę pradinio gaivinimo / 2018-12-04

„Laiku ir tinkamai suteikus pirmąją pagalbą, galima išgelbėti žmogui gyvybę,“ – teigia Kauno miesto GMPS Skubios medicinos pagalbos slaugos specialistė ir Karaliaus Mindaugo PMC profesijos mokytoja Irena Malašauskienė.

Anot specialistės, daugelis atliktų tyrimų ir reali darbo praktika rodo, kad tik nedaugelis žmonių kritinę akimirką žino ir moka suteikti realią pagalbą. „Būtina šviesti visuomenę, organizuoti realias pradinio gaivinimo pamokas ir praktikas, kad kiekvienas žmogus prireikus pagalbos nepasimestų, o  galėtų padėti nelaimės ištiktam žmogui,“ – pasakoja mokytoja, kuri kartu su būsimaisiais paramedikais ir Sveikatos priežiūros skyriaus bendruomene gruodžio 4 d. organizavo pradinio gaivinimo dieną Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centre.

Praktiniame užsiėmime apsilankę mokiniai ir mokytojai sužinojo, kokiu atveju reiktų atlikti pradinį gaivinimą, kaip tai atlikti teisingai, susipažino su skirtingo amžiaus žmonių gaivinimo būdais. Naudodamiesi manekenais pamokos dalyviai praktikavosi, kaip atlikti dirbtinį kvėpavimą, kaip prijungti ir naudoti defibriliatorių. Šis prietaisas padeda atkurti širdies ritmą dar iki atvykstant medikams, tad būtina kiekvienam mokėti juo naudotis, žinoti, kuriose vietose jį galima rasti. Užsiėmimą vedusiems būsimiesiems paramedikams – tai buvo puiki praktika prieš artėjančius atsiskaitymus ir galimybė pademonstruoti viešai įgytas žinias.

Karaliaus Mindaugo PMC vienintelis Lietuvoje rengia kvalifikuotus paramedikus. Kiekvienais metais ši mokymo programa sulaukia gausiausio stojančiųjų skaičiaus. Sudėtinga, daug kantrybės ir tvirtų asmeninių savybių reikalaujanti profesija griauna nusistovėjusį stereotipą, kad mokytis profesinėje mokykloje paprasta ir lengva. „Toli gražu ne kiekvienas gali tapti paramediku. Reikia labai gerai pagalvoti prieš renkantis šią profesiją, nebijoti pasavanoriauti greitosios pagalbos stotyse, sudalyvauti profesijos pažinimo stovyklose, kad maždaug žinotum, kas laukia pasirinktus įstojus mokytis,“ – teigia Paramedikų asociacijos prezidentas ir Karaliaus Mindaugo PMC profesijos mokytojas Rytis Malašauskas.

Anot R. Malašausko, ši profesija reikalauja ypatingos atsakomybės ir pasiryžimo. „Ruošiame specialistus, kurie gelbės kitų žmonių gyvybes. Tai didžiulė atsakomybė. Tai, kad ne taip paprasta baigti paramediko mokslus liudija faktas, jog kasmet nemažai mokinių suklumpa per egzaminą. Klaidos čia nėra atleistinos, nes tai gali lemti žmogui gyvybę,“ – pasakoja R. Malašauskas ir tikina, kad ši profesija žmonėms, kurie drąsūs, išvermingi, gebantys susidoroti su stresu bei nebijantys adrenalino, kurio paramediko darbe būna užtektinai.

Didžiuojamės Karaliaus Mindaugo PMC profesijos mokytojais praktikais, kurie mokiniams perduoda neįkainojamą patirtį. Tikime, kad po vykusios „Pradinio gaivinimo dienos“ daugelis išėjo įgiję ne tik žinių, bet ir pasitikėjimo savimi.

Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centro informacija

17711771177117711771177117711771177117711771177117711771