Būsimieji floristai demonstravo profesinius įgūdžius / 2019-03-20

Kovo 19 d. Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centre floristo profesiją siekiantys įgyti II kurso mokiniai laikė baigiamąjį kompetencijų vertinimo egzaminą. Tai pirmoji sutrumpintos (1,5 m.) modulinės floristo mokymo programos absolventų laida. Egzamino metu mokiniai demonstravo įgytas tiek teorines, tiek praktines žinias. Būtent praktinių užduočių metu labiausiai atsispindėjo įgyti profesiniai gebėjimai. Mokiniai iš pateiktų augalų kūrė progines puokštes, kompozicijas, pakavo dovanas.

Daugelis egzaminą laikiusių mokinių džiaugėsi įgyta patirtimi ir apgailestavo, kad mokslai jau baigti. Dalis mokinių pastebėjo, kad 1,5 metų trunkančioje modulinėje profesinio mokymo programoje norėtųsi daugiau praktikos. Tai, kad praktiniai įgūdžiai yra labai svarbūs tvirtino ir vertinimo komisijoje dalyvavę verslo atstovai.

Egzamino vertinimo komisijos pirmininkas, floristikos meno studijų „Gėlėta“ vadovas Paulius Šinkūnas įsitikinęs, kad norint tapti profesionaliu floristu reikalingos ne tik praktinės, teorinės žinios, bet ir pašaukimas bei didžiulė meilė gėlėms. Jo nuomone, Lietuvai reikia floristų, kurie keltų šio amato lygį, žvelgtų į jį kaip į meną, ieškotų naujų formų, kompozicijų, žengtų koja kojon su naujausiomis tendencijomis.

„Džiugina tai, kad mokiniai labai motyvuoti ir turi ambicingų tikslų. Nemaža jų dalis jau kuria savo individualius verslus ir realizuoja kūrybines idėjas. Tai, kad pabaigę mokslus jie lieka tame pačiame profesiniame kelyje yra labai smagu, nes tai reiškia, kad atrado save, savo tikrąjį pašaukimą ir mėgstamą darbą,“ – pasakoja profesijos mokytoja Evelina Grėbliauskė.

„Pati užsiimu švenčių dekoravimu, vestuvine floristika, gaminu puokštes ir gėlių kompozicijas. Džiaugiuosi atradusi sritį, kurioje noriu tobulėti. Labai smagu, kad mokslų metu teko atlikti ir tarptautinę praktiką pagal Erasmus+ programą. Ji man buvo ypač aktuali ir dovanojo daug įsimintinų įspūdžių,“ – pasakoja mokinė Giedrė Goželskienė, kuri jau vadovauja savo įmonei „Flore&more“.

Karaliaus Mindaugo PMC floristo profesiją siekiantys įgyti mokiniai turi galimybę įsidarbinti dar besimokydami profesijos. Profesinio mokymo centre veikia moderni praktinio mokymo bazė - „Floristikos studija“, kur galima tobulinti praktinius įgūdžius. Platus socialinių partnerių ratas taip pat mielai bendradarbiauja ir priima mokinius praktikai.  

Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centro informacija

1866186618661866186618661866