Kirpėjas

Trokštate išmokti profesionaliai atskleisti žmogaus grožį? Domina kirpimo ir makiažo teikiamos galimybės? Kviečiame mokytis po 10 ar 12 klasių (trukmė 3 arba 2 metai) ir tapti kvalifikuotu grožio paslaugų teikėju. 

Modulinė mokymo programa skirta rengti kirpėjus, gebančius suteikti kirpėjo/-os paslaugas: kirpti įvairaus amžiaus vyrus, moteris ir vaikus, modeliuoti šukuosenas, dažyti plaukus, atlikti cheminius šukavimus, galvos masažą ir teikti specializuotas paslaugas - t.y. parinkti ir atlikti makiažą, manikiūrą, pedikiūrą.

Siekiant šių tikslų būsimieji kirpėjai teoriniuose užsiėmimuose mokomi moterų, vaikų ir vyrų kirpimo, šukuosenų modeliavimo, plaukų sušukavimo, dažymo, garbanojimo, gaminių iš plaukų komponavimo ir jų pritaikymo. Mokosi makiažo atlikimo technikų, manikiūro, pedikiūro atlikimo, naudotis kirpimo ir kosmetikos darbo įrankiais bei įranga, bendravimo su klientais ir kt.

Praktinis mokymas vyksta Centro praktinio mokymo bazėse, kirpyklose ir grožio salonuose. Praktinio mokymo trukmė – 47,5 savaitės. Jo metu įtvirtinami ir tobulinami plaukų kirpimo, šukuosenų modeliavimo, cheminio šukavimo, plaukų dažymo, plaukų priežiūros, galvos masažo, makiažo, manikiūro, pedikiūro ir kt. gebėjimai.

Mokinio, išklausiusio visą mokymo programą, profesinį pasirengimą parodo kompetencijų vertinimo egzamino rezultatai, kurių metu įvertinamos programoje nurodytos kompetencijos, bendrieji gebėjimai. Kompetencijų vertinimo egzaminų komisijos sudėtį, organizavimą, baigiamųjų dokumentų išdavimo tvarką reglamentuoja Švietimo ir mokslo ministerija. Baigusiajam suteikiama kirpėjo kvalifikacija.

Baigus kirpėjo mokymo programą, mokymąsi galima tęsti pagal aukštojo mokslo paslaugų asmenims studijų krypties programas. 

Kvalifikacijos aprašas:

Kirpėjo kvalifikacija reikalinga norint dirbti kirpėju privačiose kirpyklose, grožio salonuose bei užsiimti individualia veikla.

Kirpėjas turi gebėti aptarnauti įvairaus amžiaus klientus privačiose ir visuomeninėse kirpyklose, salonuose, patarti ir paaiškinti, kaip prižiūrėti plaukus, kokias priemones naudoti įvairios struktūros plaukams, derinti plaukų spalvą ir šukuoseną prie žmogaus veido, kirpti plaukus pritaikant įvairias technikas ir technologijas, formuoti šukuosenas, individualiai pritaikyti bei atlikti makiažą, manikiūrą, pedikiūrą ir kt.

 Asmuo, įgijęs kirpėjo kvalifikaciją, turi:

 • gebėti paruošti darbo vietą ir planuoti darbo laiką;
 • saugiai valyti ir sterilizuoti įrankius, įrengimus bei kitas darbo priemones;
 • atlikti klientų aptarnavimo paruošiamuosius ir baigiamuosius darbus;
 • parinkti ir paruošti naudojimui kosmetines priemones, cheminius preparatus bei plaukų dažus;
 • plauti ir masažuoti galvą, kirpti, šukuoti ir dažyti plaukus;
 • atlikti cheminius garbanojimus, gaminti pastižo gaminius ir taikyti šukuosenų modeliavime;
 • naudoti cheminius preparatus, kosmetikos priemones, plaukų priežiūros įrankius ir prietaisus;
 • žinoti plaukų struktūrą bei prižiūrėti plaukus, chemines medžiagas bei jų sudėtį;
 • masažų rūšis, kirpimui ir plaukų formavimui naudojamus įrankius ir modeliavimo stilius;
 • mokėti parinkti ir atlikti makiažą, manikiūrą, pedikiūrą;
 • mokėti dirbti atsakingai, kruopščiai, savarankiškai ir greitai, organizuoti savo darbą;
 • efektyviai bendrauti ir bendradarbiauti su kolegomis ir klientais, prisitaikyti besikeičiančioje aplinkoje.

Susidomėjote? Kviečiame mokytis!

Kviečiame drąsiai skambinti ir užduoti rūpimus klausimus tel. +370 626 64580.