Įžanginis / Naujienos / Kirpimo skyriaus mokin...

« Atgal

Centro mokiniai lankėsi tautinių juostų parodoje

2012-01-23 09:43

VšĮ Kauno paslaugų verslo darbuotojų profesinio rengimo centro (toliau – Centras) Tekstilės skyriaus mokiniai su mokytojais lankėsi Kauno tautinės kultūros centre juostų ir prieverpsčių parodoje.

Tautinės juostos – labai sena, tačiau atgimstanti lietuvių tradicija. Profesijos mokytoja dizainerė Rūta Urbelienė pabrėžia, kad žmogus turi branginti savo tautos papročius, tradicijas, kalbą, kultūrą. Tačiau taip pat reikia prisiimti atsakomybę ir už krašto, kuriame gyvena, būseną, jo ateitį, savo, kaip piliečio, pareigas.

Pasiekimų patikroje, kur buvo siekiame išryškinti pilietiškumo ir tautiškumo svarbą, mokiniai susipažino su senosios mūsų kultūros pavyzdžiu. Tai buvo Raimondo Stapulionio išaustos vytinės juostos. Parodos lankytojai supažindino su juostų istorija, juostų pinimo, rišimo, audimo, vijimo technikomis, naudojama apdaila ir žaliavomis. Centro mokiniai ne tik sužinojo, kokie juostų regioniniai skirtumai, bet ir išryškino patys išbandė juostų vijimo amatą.

VšĮ Kauno paslaugų verslo darbuotojų profesinio rengimo centro informacija

« Atgal

Tarptautinis pripažinimas

Partneriai

Lietuvos apsaugos darbuotojų asociacija